V úterý byla v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu rozlosována elitní fáze UEFA Futsal Cupu a los přiřknul šestinásobnému českému mistrovi Era–Packu Chrudim velmi těžké soupeře. Navíc tentokrát nebude mít výhodu domácího prostředí, ale musí cestovat pořádně daleko, až za Pyreneje.

Z nasazených čtyř nejlepších mužstev evropského žebříčku chrudimští futsalisté „vyfasovali“ ve skupině D, kterou pořádá Sporting Lisabon, španělského šampiona El Pozo Murcia. Kvarteto účastníků doplní rumunský City Targu Mures.

Našli jsme pro vás archivní snímky z roku 2004, kdy se Era-Pack utkal v Heřmanově Městci se Sportingem Lisabon. Podívejte se na ně v galerii!

Před odjezdem na úterní předehrávané 7. kolo Jetbull Futsal ligy s Jistebníkem, jsme požádali o komentář k losu trenéra Jaroslava Bartuška: „V této fázi soutěže už je těžké vybírat si soupeře. Naše skupina v Lisabonu je určitě zajímavá, ale pro nás je hlavní, že nemusíme cestovat až na Dálný východ do Jekatěrinburgu nebo do Kazachstánu. Se Sportingem jsme už hráli při naší premiéře v evropském poháru v roce 2004 a v Heřmanově Městci jsme mu podlehli jenom o gól. A to jsme určitě neměli tak kvalitní kádr jako nyní, takže snad není důvod k panice, i když Sporting bude tentokrát v domácím prostředí. A se španělským mistrem Interviú Madrid jsme hráli loni v Pardubicích, takže můžeme očekávat podobný styl i od Murcie. Jen doufám, že tentokrát uhrajeme lepší výsledek, než 1:5.“ A ke třetímu soupeři se vyjádřil kapitán týmu Tomáš Meller: „Sice nevím, kolik má Targu Mures nyní reprezentantů, ale podle jejich nároďáku, se kterým jsme měli co dělat v kvalifikaci MS, to nebudou žádní nazdárkové.“

Rozlosování Elite Round

SKUPINA A
Benfica Lisabon (Portugalsko)
Ekonomac Kragujevac (Srbsko)
FC Time Lvov (Ukrajina)
Nacional Záhřeb (Chorvatsko)

SKUPINA B
VIZ Jekatěrinburg (Rusko)
Araz Naxcivan (Ázerbájdžán)
AS Montesilvano (Itálie)
AGBU Ararat Nicosia (Kypr)

SKUPINA C
Kairat Alma-Ata (Kazachstán)
Iberia Star Tbilisi (Gruzie)
Akademia Pniewy (Polsko)
Slov-Matic Bratislava (SR)

SKUPINA D
El Pozo Murcia (Španělsko)
Sporting Lisabon (Portugalsko)
FK Era–Pack Chrudim (ČR)
City Targu Mures (Rumunsko)

Zápasy musí být odehrány v termínu od 20. do 28. listopadu. (poz. red.: kurzívou jsou vyznačené pořadatelské týmy.)