Od pondělí do čtvrtka vás čeká první zatěžkávací zkouška v podobě účasti v základní skupině UEFA Futsal Cupu. Jaké v ní máte ambice?

Vzhledem k tomu, že oproti naší předchozí účasti v této vrcholné evropské soutěži postupují ze skupiny do další fáze dva týmy, tak v domácím prostředí chrudimského zimního stadionu těžko můžeme mít jiný cíl než postup. Nasazeným týmem je sice srbský Marbo Bělehrad, ale věřím, že bychom ho s podporou našich vynikajících fanoušků mohli přehrát a postoupit z prvního místa. Tím nechci nějak podceňovat zbývající účastníky – finský Ilves Tampere a švédské Skövde. V úvodu sezony je pro nás UEFA Futsal Cup určitě prioritou.

V evropském poháru vám pomohou stejně jako v letošním play off i reprezentační bratři Marešové. Můžete s nimi počítat i v lize?

S oběma bratry i jejich mateřským oddílem Pramen Havlíčkův Brod jsme dohodnuti, že nám pomohou při třech vrcholných akcích sezony. To znamená v základní skupině UEFA Futsal Cupu, pokud postoupíme mezi nejlepších 16 účastníků této soutěže, tak i v bojích tzv. skupiny Elite Round, a opět v ligovém play off. Předpokládá to ovšem, že před těmito akcemi budou minimálně měsíc předem hostovat v Era–Packu. Část ligy za nás tedy odehrají. Máme ovšem široký kádr a chceme dávat více příležitostí i talentovaným mladíkům, jako třeba juniorskému reprezentantovi Lištvánovi.

Klade si Era–Pack v lize za cíl obhajobu titulu?

Bylo by to pochopitelně příjemné, ale každý se na nás bude chtít vytáhnout. Uvidíme také, co s hráči udělá nabitý program (mnozí jsou i v reprezentačních výběrech). Prvním cílem je pochopitelně účast v play off a tam už to je do značné míry i otázka okamžité formy a štěstí. Ale samozřejmě se o další titul popereme!

Jaké šance dáváte dalším Východočechům v nejvyšší soutěži?

Nejzbach Vysoké Mýto i Torf Pardubice by měly bez větších potíží postoupit také do play off. Tam asi nebudou chybět ani Jistebník, pražský Eco Investment a oba ostravské týmy. Překvapit však může kdokoliv.