Očekávané drama se konalo pouze první čtvrthodinu, kdy hosté dokázali dvakrát srovnat jednogólový náskok Chrudimských. Ti si ovšem vstřelili oba vyrovnávací góly sami (nejprve Kopecký a pak Blažej).

Do poločasu ovšem mistr zvýšil na 5:2 a když přidal vúvodu druhé půle další dvě přesné trefy, bylo ovítězi jasno. Zbytek výborného zápasu vyzněl místy exhibičně a diváci se dočkali po dlouhé době opět dvouciferné výhry. Jubilejní desátou branku zaznamenal Futsalista roku 2007RomanMareš.

Chrudim– Šumperk 11:3 (5:2)

Utkání začalo voboustranně rychlém tempu a hosté, jakoby chtěli potvrdit svůj překvapivý primát. Za čtyři minuty zahrávali čtyři rohové kopy.

Ominutu později se však utrhli Linhart, Mareš a Mikan, který brejk proti jednomu protihráči zakončil vedoucím gólem. Za další minutu si však srazil Kopecký střílený centr do vlastní sítě– 1:1.

Následně se blýskli parádními střelami Linhart (do břevna) a Blažej, který však trefil jen gólmana. Ve 14.minutě po rohovém kopu Vladyky nasměroval Kopecký míč před bránu a Formánek jej hlavou usměrnil do sítě. Za dvě minuty však srazil Blažej střelu zúhlu za Mellerova záda– 2:2.

Druhý „vlastenec“ naštěstí na psychiku týmu nezapůsobil negativně, protože hned za pár vteřin Mikan prostřeli ztrestného kopu vše, co mu stálo vcestě. Av18.minutě přišla opravdová lahůdka. Vkonečné fázi přímočarého útoku Vladyka parádně uvolnil patičkou Formánka, který sám před Gruntorádem mazácky proměnil– 4:2.

Ještě vtéže minutě uzavřel skóre poločasu Mareš. Začátek II. půle chtěli hosté využít ke zdramatizování vývoje, ale definitivně je zlomily další dva rychlé góly. Nejprve ve 23.minutě skončila vsíti střela Lištvána zpoměrně uctivé vzdálenosti a za necelou minutu upravil Kopecký již na 7:2.

Ve 28.minutě uklidil Lištvánovu přihrávku so sítě Vladyka a pak přišla další paráda. Mikan našel před prázdnou bránou Linharta, ale ten trefil jenom tyč.

Na začátku poslední desetiminutovky si Marešovu střelu srazil Gruntorád za brankovou čáru– 9:2 a potom se dostali ke slovu ihosté, když ve 33.minutě skóroval M. Málko ztrestného kopu na 9:3. Spekulace diváků, že Era-Pack opět nebude chtít vstřelit jubilejní desátý gól, aby jeho střelec nemusel platit tučnou částku do pokladny spravované Petrem Vladykou, ale tyto dohady rázně utnul ve 36.minutě Mareš, který upravil na 10:3.

Za další minutu ukončil „vraždění“ šumperských neviňátek Kopecký gólem do prázdné brány.

Vposlední minutě zabránil další korekci skóre náhradní brankář Žďánský, který bravurně vyrazil prodlouženou penaltu M. Málka.

Fakta– branky: 18., 31.a 36.Mareš, 5.a 17.Mikan, 14.a 18.Formánek, 23.Lištván a 28.Vladyka– 6.vlastní (Kopecký), 16.vlastní (Blažej), 33.M. Málko. Rozhodčí: Herzog, Černý. ŽK: 1:2. Diváků: 250.

FK Era-Pack Chrudim: Meller (Žďánský)– Linhart, Blažej, Mareš, Mikan– Formánek, Kopecký, Vladyka, Velinský– Lištván, Vágner.

FC Delta Real Šumperk: Gruntorád– O. Málko, M. Málko, Konečný, Opravil– Okleštěk, Strnad, Sokol, Tezner– Sokol, Navrátil.

Ota Stejskal, trenér Era-Packu, překvapil novináře začátkem svého hodnocení: „Prvních osm minut jsem byl na mrtvici kvůli nedostatečnému plnění defenzivních úkolů. Postupně jsme se však vtomto směru zlepšili, kluky to spřibývajícími góly začalo bavit a diváci museli být spředvedenou hrou spokojeni. Tak vysokou výhru nad vedoucím mužstvem tabulky jsem nečekal, ale po zlepšeném výkonu jsme si ji plně zasloužili.“

Je jenom škoda, že tak parádní futsal vidělo tak málo diváků. Vždyť úrovní bylo plně srovnatelné sboji vplay off či vystoupeními Era-Packu vzápasech UEFA Futsal Cupu. Byl ideální pozvánkou na tradiční derby sNejzbachem Vysoké Mýto, které hostí chrudimská hala již 15.ledna, od 20hodin!