Stejně jako Kulhavá, ani juniorka Zuzana Malinská se závodů neúčastnila, jelikož si doléčuje zlomený palec u nohy.

Za své kamarádky jela bojovat Katka Doležalová, nejlepší chrudimská sportovní gymnastka v kategorii žen a s ní nováček malá desetiletá Kája Horníková.

V ženách byla silná konkurence z oddílů Bohemians Praha, Moravská Ostrava, SG Liberec a děvčata podávala skvělé výkony např. s dvojnými salty, vruty a veletoči. Šestnáctiletá Kateřina Doležalová závodila za ženy poprvé. Všem se líbila její sestava na prostných a povedla se jí i bradla. Bohužel pád z kladiny ji odsunul ze sedmého na i tak skvělé 10. místo.

V kategorii žákyň B se poprvé zúčastnila Mistrovství republiky talentovaná Karolína Horníková. Ta patřila mezi pět nejmladších závodnic ze 44 pozvaných nejlepších z celé republiky ve věku 9-12 let. Kája zahájila závod nádherným přeskokem s obratem, za který dostala nejvíce bodů ze všech. Na bradlech zariskovala a předvedla velmi obtížný letový prvek, což jí vyneslo skvělou pátou známku. Na kladině se žádná tréma také neprojevila, zvládla sestavu bez pádu i s obtížným rychlým přemetem vzad a na prostných zacvičila pěknou sestavu se salty na novou hudbu.

Karolínka se předvedla jako skvělá závodnice a zraněnou Sáru výborně zastoupila. Při vyhlašování měl celý chrudimský oddíl obrovskou radost z 5. místa Horníkové. „Je to pro náš malý oddíl velký úspěch. Stejně jako loni nám unikla bronzová medaile jen o pár desetin bodu, tak příště už to určitě vyjde. Je to pro všechny velká motivace do další přípravy," ocenila umístění trenérka Simona Linková a dodává: „Za snahu a píli v trénincích holkám velmi děkuji a přeji jim krásné prázdniny."

Tímto vrcholným závodem chrudimské sportovní gymnastky završily svoji skvělou závodní sezónu a již v srpnu se začnou připravovat na podzimní Mistrovství ČR družstev 
v 2. lize.