Na Zimním stadionu v Chrudimi se bude se svými spoluhráči prát se slovenskou Bratislavou a rumunským Targo Mures. I přesto, že zatím mnoho o soupeřích neví, věří v postupovou radost ERA-PACKu z prvního místa ve skupině.

V lotyšské Rize se na palubovku chrudimský mladík Radim Záruba příliš nedostal, následně v elitní fázi se na soupisku nevešel vůbec. Devět měsíců poté se však chystá na novou sezónu úplně v jiné pozici – patří k jedním z tahounů mistrovského celku, který se bude v září v Main round pokoušet o další postup mezi šestnáct nejlepších týmů starého kontinentu. A právě domácí publikum může chrudimskému týmu velmi pomoci. „Řekl bych, že nějak speciální to nebude, ale je samozřejmě lepší hrát doma, kde bude spousta známých a známé prostředí, kterého bychom chtěli využít," má jasno Radim Záruba.

A jak český reprezentant sledoval samotný los UEFA Futsal Cupu? „Živě jsem ho přímo nesledoval, ale věděl jsem, kdy losování začíná a poté jsem hledal, který tým nám byl přisouzen," popisuje chrudimská kometa, která v první srpnový den rozjede ve východních Čechách svoji druhou sezónu.

ERA-PACK Chrudim má již tři měsíce před samotným vypuknutím Main round UEFA Futsal Cupu jasno o dvou ze tří soupeřů. Opět po dvou letech vyzve slovenské mužstvo, místo Slov-Maticu však dorazí nový šampion – Pinerola Bratislava, společně s ním je jistým sokem rumunské Targu Mures. „Informace nemám zatím žádné, ale oba celky vyhrály svoji ligu a určitě nás nečeká nic lehkého," varuje Radim Záruba před potencionální kvalitou soupeřů na evropském poli. Následně však chrudimské fanoušky uklidňuje: „Jak už jsem říkal, budeme chtít využít domácí prostředí a postoupit z prvního místa."

Posledního soupeře se dvanáctinásobný mistr české ligy dozví v srpnu, kdy se odehraje předkolo UEFA Futsal Cupu. Ani zde si Radim Záruba netroufá odhadovat. „Nedokážu si tipnout, protože ty celky moc neznám, ale myslím si, že by to mohl být APOEL nebo Jerevan. Necháme se překvapit," uzavírá nejproduktivnější hráč Chrudimi v základní části loňské sezóny Radim Záruba.   (dej, vkn)