Týmu z Rumunska byl více než vyrovnaným soupeřem a neproměněné šance je mohou velice mrzet. V zápase totiž mohli brát více než jeden bod za remízu.

I druhé střetnutí bylo velmi vyrovnané. Slovenská Pinerola sice inkasovala jako první, ale podařilo se ji vyrovnat a po vstřelené brance nepříjemně trápila domácí ERA-PACK Chrudim.

Chrudimští hráči zlomili odpor až v posledních deseti minutách, kdy se v rychlém sledu trefil Roman Mareš a Radim Záruba. Konečný výsledek pečetil trefou do prázdné branky Lukáš Rešetár.

Díky vítězství se Východočeši vyšvihli na první místo ve skupině. Už včera večer byla ale na programu další utkání mezi Bratislavou a Targu Mureš.

Před kamerami České televize se střetly i týmy Chrudimi a Apoelu Nikósie. Utkání skončilo po uzávěrce. Informace a ohlasy vám přineseme v zítřejším vydání.

Trenér Chrudimi Felipe Conde

Jak byste utkání zhodnotil?
Podle mého názoru byl zápas s Bratislavou nesmírně těžký, velmi vyrovnaný a do posledních deseti minut nebylo vůbec rozhodnuto. Viděli jsme posledních pět zápasů Pineroly, hodně jsme soupeře studovali a myslím si, že díky tomu jsme v obraně odvedli dobrou práci.


Sledoval jste i utkání dvou zbylých mužstev. Co na ně říkáte?
Myslím, že to byl velmi těžký a vyrovnaný zápas, o čemž svědčí i konečné skóre. Viděl jsem nějaké dřívější zápasy Apoelu a proti Targu Mures jsem od nich očekával více hry bez brankáře. Ale tady mají o něco více hráčů, často střídali a možná právě proto nehráli power-play.

Každopádně si myslím, že ve středu a v pátek (hodnocení je z úterní tiskové konference pozn. red.) nás čekají stejně obtížná utkání jako proti Bratislavě. Naše skupina je velmi vyrovnaná a rozhodovat bude především dobrá defenzíva.


Jaký byl podle vás nejlepší hráč soupeře?
Nepamatuji si jméno, ale bylo to číslo deset v útoku (Martin Jurkemík pozn. red.). Bylo opravdu těžké ho ubránit, měl hodně šancí a my jsme na něj museli změnit obránce. Předchozí hráč, který ho měl na starosti, ho nezvládal hlídat jeden na jednoho.

Trenér Bratislavy Viliam Zwinger

Jak byste utkání zhodnotil?
Jedno oko se směje, druhé pláče. Bylo to pro nás první střetnutí v rámci UEFA Futsal Cupu a hned proti Chrudimi, favoritovi této skupiny a jednoho z nejlepších evropských mužstev.
Los na začátek jsme neměli lehký, ale úplně jsme neshořeli a nehráli jsme zle. Pro diváky to určitě byl pěkný zápas.

Škoda chyb, které jsme udělali v poslední desetiminutovce. Výsledek mohl být lepší a mohli jsme doufat i v nějaký bodík. Bohužel, projevila se zkušenost a větší herní kvalita domácího mužstva, které dnes zaslouženě vyhrálo. 


Sledoval jste i utkání zbylých dvou mužstev. Co na ně říkáte?
Mě to utkání zklamalo po herní a kvalitativní stránce, zvláště tedy rumunský tým. Když budu neskromný, tak mi dal optimismus do dalších zápasu, které bychom mohli zvládnout.


Jaký byl podle vás nejlepší hráč soupeře?
V mužstvu ERA-PACKu se nedá jednoznačně říci jeden hráč. Celá jejich první čtyřka šlapala jako hodinky. Můj velký obdiv má Roman Mareš za ty dlouhé roky, v nichž se pohybuje na špičce. To je pro mě pan futsalista.