V Arménii se o jedno postupové místo praly hned čtyři mančafty. Papírovým outsiderem, který podle předpokladů obsadil čtvrté místo, byl celek AFM Futsal Maniacs ze Švýcarska. Právě tento tým pořádá v úvodu září futsalový turnaj, na který zamíří i chrudimští hráči.

Největším favoritem na postup do Main round byl kyperský APOEL Nikósie, který měl ale už od úvodních duelů se svými soupeři spoustu práce. V zahajovacím zápase proti šampionovi ze Švýcarska prohrával v prvním poločase dokonce již o čtyři branky, nakonec ale dokázal utkání dotáhnout do vítězného konce v poměru 9:7.

Také druhé utkání proti dánskému Gentofte nebyla úplně procházka růžovou zahradou. Od šesté minuty kyperské mužstvo opět prohrávalo, stejně jako v prvním případě však dokázalo nepříznivý stav otočit. Vítězství 4:3 znamenalo, že v posledním zápase s domácím ASUE by Nikósii stačila k jistotě první pozice i remíza.

V závěrečném utkání s Jerevanem bylo k vidění všechno – spousta branek, nečekané zvraty, červená karta a vyhrocený závěr, ve kterém APOEL po remíze 7:7 vybojoval postup! Smutek tak zůstal jak celku z Arménie, tak z Dánska, do Chrudimi v říjnu pocestuje kyperský šampion.

Složení skupiny 6, která se představí na chrudimském zimním stadionu .
FK ERA-PACK Chrudim, 
City'US Targu Mures 
(Rumunsko), 
Pinerola Bratislava 
(Slovensko)
, APOEL Nikósie (Kypr)