Manitou jako tradičně nabízí možnost zazávodit si profesionálům i široké veřejnosti. A jako již tradičně jsou pro zájemce připraveny tři trasy rozdělené podle náročnosti. Ochuzeni nebudou ani ti nejmenší, pro ně jsou určené dětské závody ČT :D Junior Trophy.

TRASA B


Délka: 68 km, převýšení 1589 m, start 11:30
Trasa hlavního závodu je oproti loňsku téměř beze změn. Na závodníky čeká vylepšený technický servis.

TRASA C


Délka: 40 km, převýšení 715 m, start 12:30
Stejně jako hlavní závod, i trasa C je téměř beze změn. Přibude pouze technický servis v Křižanovicích.

TRASA D


Délka: 20 km, převýšení 294, start 13:00

To Fitness jízda na trase D doznala hned dvou zásadních změn. Tou první je místo startu, které je nově na náměstíčku „Na vodárně" vedle redakce Chrudimského deníku.

Druhou změnou je dojezd, který bude přibližně půl kilometru před plochou dráhou odkloněn vlevo. Do cíle se tak pojede přes habrový lesík po stejné trase jako Junior Trophy.
JUNIOR TROPHY ČT :D
To závod pro děti se bude konat na zcela novém okruhu, který organizátoři vypravili na bývalé bikrosové dráze v prostorách místní kynologické stanice. Trasa pro malé závodníky je atraktivní, členitá a celá v přírodě. Startovat se bude postupně od 9:20 až do 12:00 hodin podle kategorií. Kluci i děvčata budou závodit zvlášť.

Závody odrážedel začínají v 11:50.

KDE FANDIT


Pro všechny závodníky, kteří se zítra vydají se startovním číslem na trať B a C, budou opět připraveny občerstvovací stanice s iontovými nápoji, müsli tyčkami, tatrankami, salámy, sýry, hrozinkami, banány, melouny, pečivem, koláči, pitem, vodou a také s nezbytnou solí v případě křečí. Pokud závod budou provázet tropická vedra, bude zřízena občerstvovačka i na fitness trase.

Zajímavá místa pro fandící diváky na trase jsou např. Lavor sjezd a výjezd k hájence u Smrkového Týnce. V Křižanovicích je to sjezd z Václaváku do Mezisvětí, u Klokočova potom trial přes kořeny do slušného kopce, brod přes Chrudimku asi 4 metry dlouhý s půl metrem vody, zajímavý bude i úsek od Klokočova pod Proseč u Seče nebo brutální výjezd do Cítkovského kopce pod Pohledem. Nesmíme zapomínat ani na sjezd Širokými schody. Manitou se takový sjezdem může chlubit jako jediný závod z celé seriálu Kolo pro život.

Zde jsou přibližné časy průjezdu čela peletonu trasy B: Křižanovice kolem 12. hodiny, Spálava cca 12:30, Klokočov 13:15, Rtenín 13:30 13:50.

„Při tak velké sportovní akci se musí podařit spolupráce se všemi, kteří projekt 'Kolo pro' organizují včetně sponzorů, řady krajských, městských a obecních úřadů. CHKO, městské i státní policie a mnoho jiných. Devatenáctkrát se nám to podařilo, pevně věřím, že se to povede i po dvacáté a bude to super," přeje si hlavní organizátor Karel „Kéňa" Jeníček.

A divákům vzkazuje: „Přijďte fandit. Mimo výše popsaná místa je atraktivní i start na Resslově náměstí a dojezd na ploché dráze," zve na závody širokou veřejnost a dodává: „Zároveň diváky a kolemjdoucí žádám, aby byli tolerantní a dodržovali zákazy. Děkuji," uzavírá Jeníček.