Do Hlinska by měli dorazit všichni přední jezdci, kteří nejsou vázáni týmovými povinnostmi v zahraničí, včetně celkového vítěze loňského seriálu Jakuba Skály. Hlinecké barvy budou na náročné domácí trati hájit Karel Svrčina, Břetislav Rohel, Daniel Mayer a dvě nové posily Adrian Šírek, který dosud závodil za CK Kooperativa Jablonec a Lubomír Petruš (na snímku), jenž se do Hlinska vrací po dvouletém působení v belgickém týmu BKCP Power Plus.

Poprvé ve Slaném

Letošní seriál Toi Toi Cupu zahájili cyklokrosaři toto sváteční pondělí (28. září) na mezinárodním závodě 1. kategorie ve Slaném. Klání vyhrál úřadující Mistr Německa Marcel Meisen před Belgičanem Aernoutsem a českým reprezentantem Radomírem Šimůnkem. Z Hlineckých si nejlépe vedl Lubomír Petruš, který se umístil na konečném 15. místě.

Již mají medaili

Přestože je teprve začátek sezony, hlinečtí cyklokrosaři se již mohou pochlubit jedním medailovým umístěním. Minulou sobotu se totiž konal úvodní závod domácí sezony, a to v Rohově u Opavy. A právě na něm se skvěle zadařilo Adrianu Šírkovi, který obsadil pěknou bronzovou příčku, když nestačil pouze na vítěznou dvojici Matěj Lasák a Vladimír Kyzivát. Pro solidní 6. místo si ještě dojel Daniel Mayer, který teprve nyní přechází z juniorů do mužské kategorie.

Nechme se proto překvapit, jak si v sobotu na domácí trati místní borci povedou.

RADEK PECINA