Místní futsaloví Orli mají za sebou nejlepší sezonu klubové historie. V jubilejní desáté sezoně se v divizi D se umístili na čtvrté „bramborové“ příčce se ziskem 42 bodů. Přitom po polovině soutěže se tým díval na první místo jen s dvoubodovým odstupem.

Velký podíl na tomto úspěchu má teprve dvacetiletý hrající trenér Orlů DAVID HOLEC, se kterým jsme se ohlédli za uplynulou „orelskou“ sezonou.

Jaké to je ve tvém věku trénovat a hrát třetí nejvyšší soutěž?
No, jednoduché to určitě není, jsem v týmu skoro nejmladší a dirigovat nebo kritizovat až o deset let starší kluky není lehké. Ve svém „trénování“ se snažím vycházet z toho, co jsem se naučil od pana Bartuška a také co jsem pochytil na trenérském semináři v Plzni.

Je 4. místo v Divizi skutečným obrazem síly mužstva?
Není odrazem síly mužstva, ale toho, jak je zkušené a jak si dokáže, tedy spíše nedokáže, udržet výkonnost. Ještě kolem Vánoc jsme se pohybovali v nejvyšších patrech tabulky a drželi s naším rivalem z Realu krok. Ale tragické výsledky po Novém roce zapříčinily, že jsme v konečném hodnocení zaostali o propastných 14 bodů.

Co bylo největší slabinou týmu?
Tak za prvé právě nevyrovnané výkony a za další vysoká neproduktivita, ale hlavně většina branek co jsme obdrželi, byla po našich vlastních chybách a toho bych se v budoucnu rád vyvaroval.

V čem naopak tým vynikal?
Když jsme hráli to, co jsme měli, tak jsme měli vynikající pohyb a z toho pramenila dobrá kombinace. Ještě bych také zmínil power play, protože snad pokaždé, když jsme ji hráli, tak jsme stříleli góly.

Chtěl bys někoho z týmu pochválit?
Ne, to určitě ne, já si právě myslím, že většinou nás k dobrým výsledkům dovedla především týmová hra. Ale rád bych pochválil nebo spíše poděkoval hráčům z B týmu, že když bylo potřeba, tak byli vždy k dispozici a kvalitně zaplnili mezeru v sestavě.

Máte nejmladší celek v divizi?
Nevím, zda přímo nejmladší, ale jak tak již druhým rokem pozoruji, tak se mezi ty s nejnižším věkovým průměrem určitě řadíme. A ty zkušenosti nám právě někdy asi chybí. Ale právě to, že máme mladé mužstvo a když vydržíme, tak můžeme na divizní úrovni hrát ještě mnoho let.

Který zápas se Vám nejvíce povedl a na který raději zapomenete?
Tak určitě musím vyzdvihnout obě utkání s Realem, kdy jsme v obou zápasech prohrávali, ale nakonec se radovali z těsného vítězství, i když ve druhém utkání jsme měli obrovské štěstí a vyhrát jsme si snad ani nezasloužili. Jinak nejhorší bylo odvetné utkání s Komturem Chrudim, když soupeř byl po celý zápas ve čtyřech lidech do pole, ale na nás to stačilo.

Od této sezony hrajete v nové hale ve Skutči, jak se vám tam líbí?
Hala ve Skutči je perfektní, sice je to cestování navíc, ale určitě to stojí za to. Je škoda, že takové sportoviště nemůže být i v Hlinsku.

(sh)