V Niederanvenu obsadil 14. místo, kde doplatil jednak na únavu z týdenního soustředění v Kolíně, a také na špatné obutí. „Zvolili jsme špatné galusky, které nebyly vhodné na lepivý jíl,“ sebekriticky konstatoval manažer KC Hlinsko Leoš Chvojka. „Klouzalo mu to, z toho pramenily jezdecké chyby,“ doplnil hodnocení tohoto závodu Chvojka.

V Leudelange to bylo výsledkově ještě horší, Příhoda zde obsadil 19. místo. „Na tento závod se sjela silnější konkurence, takže z tohoto pohledu to není nějaká katastrofa. Mrzí mě v této souvislosti jenom fakt, že Lukáše poprvé v sezoně porazil David Menger (celkově osmnáctý), který je Lukášův největší konkurent v nominaci na MS do 23 let,“ uvedl Chvojka.

Tento víkend čekají na Příhodu další dva závody. V Plzni se jede další pohárový závod TOI TOI Cupu, který je zároveň mistrovstvím republiky mládežnických kategorií. „Mezi žáky pojede i hlinecký Lukáš Kopecký a v kategorii kadetů další člen našeho oddílu Ondřej Louvar. Oba by mohli dojet v první desítce,“ odhaduje manažer Chvojka. V neděli čeká Příhodu závod ve švýcarském Rennazu.