Nedělní 35. ročník mezinárodní CKP Ceny Nasavrk na 15 kilometrů se poběží na náročné kopcovité trati v okolí města. Raritou je skutečnost, že souběžně s běžeckým závodem se i letos uskuteční cyklistická MTB Cena Nasavrk. „Závod horských kol se pojede v Nasavrkách již počtvrté, ale zatím máme málo přihlášek. Doufáme, že na startu bude minimálně stovka závodníků,“ sdělil hlavní organizátor nadcházejícího dění v Nasavrkách Jan Rydlo.
Loni přivítali organizátoři na startu konkurenci osmi běžců z Afriky; tato tradice pokračuje. V Nasavrkách se objeví závodníci z Tanzanie, Keni, Ukrajiny, Polska, Francie a Slovenska.

„Největším favoritem nasavrckého běhu na 15 kilometrů bude osmý muž nedávného Pražského půlmaratonu Paul Chopa z Tanzanie. Pražský půlmaraton zaběhl za 1:01:33, a to je skvělá vizitka. Na startu bude i jeho krajan Pascal Sarwar. Z tábora keňských běžců bude ve startovním poli nepřehlédnutelný Wilson Chemweno, vítěz podzimní cross country v Pardubicích, účast již přislíbili Ukrajinec Babaryka, Polák Draczynski, trojnásobný vítěz tohoto závodu – nestárnoucí Róbert Štefko. V kategorii žen by měla být nejvýše česká jednička Petra Kamínková, její největší konkurentkou bude Polka Dorota Ustianowská. Startérkou hlavního závodu a lidového běhu bude česká běžecká legenda Jarmila Kratochvílová.

Sportovní neděle v Nasavrkách začíná v 10 hodin startem cyklistické MTB AVE Ceny Nasavrk na 42 a 22 km, pokračuje v 10.15 Lidovým během s VZP ČR na 1,5 km. Start 35. ročníku CKP Ceny Nasavrk je stanoven v 10.40 hodin. Pro návštěvníky je připraven atraktivní doprovodný program.