HLINECKÝ LOS1. NE 24. 8.
HLINSKO - Blovice
2. SO 30. 8.
Dobruška - HLINSKO
3. NE 31. 8.
Krčín - HLINSKO
4. NE 7. 9.
HLINSKO - Rokytnice
5. NE 14. 9.
Tymákov - HLINSKO
6. SO 20. 9.
HLINSKO - Přeštice
7. NE 21. 9.
HLINSKO - Příchovice
8. NE 28. 9.
HLINSKO - Studénka
9. SO 4. 10. volno
10. NE 5. 10.
Chomutov - HLINSKO
11. NE 12.10.
Blovice - HLINSKO
12. SO 18.10.
HLINSKO - Dobruška
13. NE 19.10.
HLINSKO - Krčín
14. NE 26.10.
Rokytnice -HLINSKO

Hlinsko Není tomu tak dávno, co v místním házenkářském prvoligovém klubu chtěly hrát pouze s vlastními hráčkami. Už z toho důvodu, že nejbližší kluby národní házené jsou poměrně daleko (Havlíčkův Brod, Opatovice nad Labem apod.). V uplynulém ročníku se však ukázalo, jak ošidné je bojovat v tak náročné soutěži s minimem hráček. Dnes se již v této házenkářské baště na stadionu v Olšinkách mohou těšit na nový soutěžní ročník který přichází se změnami s rozšířeným kádrem hráček.

Nebude play off

Hlavní změnou proti minulým sezonám bude, že odpadá nadstavbová část play off pro čtyři nejlepší družstva soutěže. Z původních dvanácti týmů jich zůstalo deset. Základní část se hraje od 24. srpna do 26. října, což bude představovat porci třinácti zápasů. V jarní části od 12. dubna 2015 do 3. května se dohraje závěrečných šest kol (pro Hlinecké pět zápasů). Po odehrané základní části se tabulka rozdělí na dva pětičlenné kolektivy. První pětka bude hrát o titul, ve druhé se bude bojovat o udržení, když dva poslední týmy se s prvoligovou společností rozloučí.

Deset starých známých

Aktiv STK schválil nasazení vrcholových soutěží pro ročník 2014/2015. U I. ligy žen odpadly proti loňsku sestoupivší Žatec (nasazen do II. ligy skupiny „A") a Modřany ( II. liga skupina „B"). Složení družstev: 1. TJ Příchovice, 2. TJ Přeštice, 3. Sokol Blovice, 4. Sokol Tymákov, 5. SK Chomutov NH, 6. HK Hlinsko, 7. Sokol Krčín, 8. Sokol Dobruška, 9. TJ Sokol Rokytnice, 10. SK Studénka. V nově utvořené II. lize jsou dvě skupiny po šesti družstvech. Ve skupině „B" hrají z Východočešek jen SK Náchod a TJ Sokol Opatovice nad Labem.

Premiéra s Blovicemi

Na házenkářský stadion v Olšinkách se vydají příznivci domácího HK již tuto neděli. Začátek zápasu proti Sokolu Blovice je naplánován na 13. hodinu. Tento tým ze západních Čech (leží v trojúhelníku mezi Plzní, Rokycany a Přešticemi) se v loňském ročníku umístil na posledním nesestupovém, desátém místě se ziskem 11 bodů (připomeňme, že Hlinsko skončilo sedmé s 19 body). Východočešky na podzim v západních Čechách vyhrály 16:13, v jarní domácí odvetě musely o vítězství 16:15 tvrdě bojovat.

Jak je na nový ročník hlinecký tým připraven nám řekla předsedkyně HK Jana Vítová: „S tréninkem se začalo koncem července. Družstvo posílí Štěpánka Bonaventurová, na hostování z Opatovic nad Labem jsme získaly útočnici Barboru Bitnerovou a do obrany Eriku Ďurinovou. Obě budou hrát také za svůj mateřský klub II. ligu. Našim cílem je probojovat se do první pětky, abychom se vyhnuly skupině, kde se bude bojovat o záchranu.

Hlinsko s 13 hráčkami

Jak tedy vypadá kádr HK Hlinsko? Do branky jsou připraveny Eliška Vrégrová a Renáta Zubová. Na obraně budou operovat Lucie Černá, Irena Slavíčková, Dana Kejzlarová a Erika Ďurinová. O „kolotoč" v obraně soupeřek se postarají Štěpánka Bonaventurová, Nikola Kvapilová, Šárka Kvapilová, Petra Volfová, Petra Melounová, Veronika Hromádková a Barbora Bitnerová.

Vzpomeneme-li, že v závěrečných zápasech loňského ročníku nastupovalo Hlinsko s minimálním počtem, dokonce jen se sedmi hráčkami v poli (tři obránkyně a čtyři útočnice), tak současná jedenáctka do pole by měla být posunem kupředu, což by se mělo projevit i na výsledcích. Jsme zvědavi, děvčata, koukejte válet držíme vám palce!

JAROMÍR DOLEŽAL