Hosté si šest zápasů před koncem drží se ziskem 16 bodů osmé místo tabulky, které by jim zaručovalo postup do čtvrtfinále play off, ale budou to mít ještě těžké devátá Slavia Praha ztrácí tři body a desáté Kladno čtyři. Proto by jim jakýkoliv případný bodový zisk jistě udělal velkou radost. To ale samozřejmě nechtějí Chrudimští připustit a výhrou se stále chtějí udržet v kontaktu s vedoucí Balticflorou Teplice a mít tak naději na vítězství po základní části.

V tomto duchu hovořil před zápasem i jeden z trenéru Era-Packu Jaroslav Bartůšek: „Toto derby sice není tak vyhlášené jako to s Nejzbachem Vysoké Mýto, ale přece jen to stále derby je, a my jej chceme vyhrát. Nemůžeme si dovolit zaváhat, protože náš odstup od vedoucích Teplic je pořád „jen" tříbodový, to je jeden zápas, a my chceme, aby se o vítězi základní části rozhodlo v pátek 20. února ve vzájemném souboji přímo na teplické palubovce."

Nová posila z Brazílie

Že to Chrudimští myslí s atakem první příčky vážně svědčí i nové posilování kádru. V těchto dnech totiž jejich řady doplnil dvacetinásobný brazilský reprezentant a s Benfikou Lisabon i vítěz UEFA Futsal Cupu sezony 2009/10 César Paulo. 36letý ofenzivní hráč, celým jménem César Paulo Lopes Cardoso Campos, přišel do Chrudimi na doporučení Dentinha, který s ním právě v Benfice nějaký čas působil.

Loňský rok strávil Brazilec v celku Carlos Barbosa, městě na jihu Brazílie. Do České republiky přiletěl v pondělí 2. února odpoledne a hned následující den se připojil k týmu na dopoledním tréninku. Za reprezentaci své země odehrál celkem 20 utkání, v nichž vstřelil 25 branek (!) a na jehož ofenzivní způsob hry budou jistě chrudimští trenéři spoléhat.

„V pátečním zápase proti Madosu César Paulo určitě nenastoupí," krotí natěšení fanoušků trenér Bartůšek. „Teprve se dořešují přestupové papíry, konkrétně nyní čekáme na vyjádření z Brazílie. Je otázkou, kdy to přijde. Máme ale kádr natolik kvalitní, že bychom dnešní zápas měli zvládnout i bez něj. Samozřejmě by se také mohlo stát, že ještě nebude moci hrát ani za čtrnáct dnů v Teplicích, uvidíme. "

Hned v neděli v 9:00 hodin má v pražském hotelu Wienna sraz česká reprezentace, aby v pravé poledne odletěla do ukrajinského Lvova, kde ji v pondělí a v úterý čekají dvě přípravná utkání proti domácímu týmu. V kádru nebudou chybět ani dva hráči Era-Packu, jmenovitě Lukáš Rešetár a Jakub Slováček.

RADEK PECINA