K potvrzení tohoto tvrzení stačí letmý pohled na tabulku. Zatímco sešívaní mají odehraný plný počet utkání, se ziskem pouhých šesti bodů jsou na jedenáctém, to je předposledním místě. Naopak Chrudimští se po prohře v úvodním utkání soutěže (doma s Teplicemi) rozjeli a přestože stále mají k dobru dvě dohrávky, vyšvihli se sérií sedmi výher v řadě již na druhé místo (21 bodů).

Že se Slávistům letos příliš nedaří dokazuje také to, že se za deset zápasů radovali z vítězství pouze jednou, a to v 5. kole v Mělníku (2:1), jinak už jen třikrát remizovali (v Třinci a doma s Kladnem a Spartou). Minulý týden pak podlehli vedoucí Balticfloře Teplice 7:1.

To Era-Pack se veze na úplně jiné vlně. Spočítáme-li dohromady Chance ligu, UEFA Futsal Cup a Český pohár, z odehraných 12 zápasů jich Chrudimští vyhráli plných jedenáct, když poraženi zůstali pouze v nedávném UEFA cupu s postupující Dinou Moskva. Navíc poslední tři utkání zvládli dokonce s čistým kontem!

Roli jasného favorita střetnutí uznává i jeden z trenérů chrudimského týmu Jaroslav Bartůšek: „Pevně věřím, že i na palubovce soupeře navážeme na úspěšné výkony z minulých zápasů na domácí půdě. V utkání jsme favoritem a této pozice se nezříkáme. Slávia je v útlumu, hodně branek dostává a málo jich střílí, takže věřím, že vyhrajeme a přivezeme si tři body. Měla by to pro nás být dobrá příprava před blížícím se Final Four Českého poháru." (rp)