T.J. Sokol BASF Chrudim - TJ ELP Jablonec nad Nisou 29:20 (13:12).

V prvním kole nového ročníku na sebe narazil vítěz loňské 2. ligy (Jablonec) a druhý tým (Chrudim), a tak utkání slibovalo kvalitní házenou. V první půli byl na obou týmech přece jen znát začátek sezony a menší rozehranost, z toho pramenily technické chyby a často chyběla přesnost a jistota při zakončení. Většinu první půle byli ve vedení hosté, ve 23. minutě dokonce už o čtyři branky. Sokolové si ale nechtěli nechat svého soupeře příliš odskočit, dotahovali a těsně před přestávkou se dostali do jednobrankového vedení.

Druhý poločas už byl víceméně pod taktovkou domácích, kteří si po deseti minutách vypracovali šestibrankový náskok. Potom sice předvedli několik nepřesností, zahodili několik tutovek a nechali jablonecké přiblížit se na pouhé dva góly. Víc už ale hostům nedovolili. Ti měli na lavičce pouze dva hráče na střídání, takže jim postupně docházely síly a na zvrat v utkání už neměli. Závěrečnou desetiminutovku vyhráli domácí 6:0, kdy jejich brankář Zavřel předvedl po průměrném výkonu několik pěkných zákroků. Diváci tak viděli na úvod sezony celkem pohledné a slušně hrané utkání, v němž domácí zaslouženě zvítězili.

Sestava a góly Chrudimi: Zavřel Knoll, Svoboda, Mukařovský (3), Sotona (1), Koubek, Pospíšil (7), Padevět, Herzán (10/1), Budiš (2), Novák, Kopáč (6/1), Ptáčník, Suchánek. Trenér: Martin Keřt; vedoucí družstva: Zdeněk Herzán.

(ld)