Prvoligová národní házená žen má za sebou neúplné premiérové kolo ročníku 2009/2010, když duel Dobrušky s týmem Spojů Praha (příští soupeř Hlinska) byl odložen na 10. října. Po dlouhé cestě na Ostravsko čekal na HK Hlinsko těžký zápas, protože při tréninku si zranila druhé koleno smolařka - brankářka Veronika Havlíčkova, takže její post zaujala Lucka Černá.

SK Studénka – HK Hlinsko 15:18

„Při vší smůle hned při startu nového ročníku ještě štěstí, že se vyhrálo, takže jsme spokojeny,“ řekla na úvod trenérka Ilona Bonaventurová, která přiblížila soupeře a o utkání dále prozradila. „Ten sice po skončení minulého ročníku sestoupil, ale z 11. místa měl možnost spravit reparát v baráži. V ní uspěl, takže se vrátil do nejvyšší soutěže. Posílil se o dvě hráčky a představil se s novým trenérem. V utkání jsme stále vedly a o poločase byl stav 10:13.

O poločasové přestávce se ukázala v užitečné roli rovněž přítomná Havlíčková, která užitečnými radami přispěla k tomu, že se ve druhé půli Lucka rozchytala, když pustila ze hry jen tři branky, dvakrát inkasovala ze šestek. Naopak se přestalo dařit útočnicím, což už nemělo vliv na naše vítězství.“

Sestava a branky: Černá – I. Volfová, Kadaníková, Poulová – Bonaventurová 8, Horáčková 1, Kvapilová 1 – Zezulová 3, Tichá 3, P. Volfová 2.

Z dalších zápasů úvodního kola: Krčín – Rokytnice 22:16 (předpokládalo se vyrovnanější utkání), Tymákov – Chomutov 21:21 (zde se remíza dvou loňských finalistů play off dala očekávat), Božkov – Přeštice 10:15 (neznámá síla nováčka, na vítěze málo nastřílených branek), Modřany – Žatec 13:9 (vítěze drží kvalitní brankářka Dušková, která při výběrových utkáních hájí branku Čech).

V neděli pokračuje I. liga národní házené žen druhým kolem, ve kterém HK Hlinsko zajíždí do Prahy proti Spojům. „Už loni na Spojích chytala Lucka, tehdy jsme tam remizovaly. Náš příští soupeř neodehrál premiéru v Dobrušce, neznáme však důvody. Jisté je, že nás čeká tvrdý oříšek, a i když usilujeme v každém utkání o vítězství, asi bychom zase braly bod,“ říká k příštímu utkání Ilona Bonaventurová.