Start tohoto závodu proběhne v 11 hodin symbolicky přímo na hlavním Poděbradově náměstí, cíl a veškeré zázemí bude pak v horní části sjezdovky.

Pro účastníky bude připraven jeden okruh dlouhý 25 kilometrů, který povede přes Chlum Košinov Vortovou Lhoty Hamry Lázně zpět do Hlinska a vedený bude převážně po lesních a polních cestách, silnice bude minimum. Jak slibují pořadatelé, cyklisté se „mohou těšit" na dlouhé náročné výjezdy i technické pasáže. Závod se pojede ve dvou rovinách jako půlmaratón na 2 okruhy (50 km) a maratón na 3 okruhy (75 km). V obou je pak vypsáno po osmi kategoriích, od mužů Elite, veterány, ženy, juniory až po zvláštní soutěž tříčlenných týmů.

Hlavní cenou pro nejlepšího závodníka na dlouhé trati je jízdní kolo v hodnotě 10.000 Kč, připraveny budou ale i prize money (finanční prémie) pro další nejrychlejší jezdce. Věcné i upomínkové ceny však obdrží nejlepší jezdci v každé kategorii.

Profil I. kola.Ř

Mapa trati.

editel závodu Petr Svoboda Hlineckého hřebce 2014 okomentoval: „Trať závodu je vedena po pečlivě vybraných cestách na rozmezí Železných hor a Žďárských vrchů, abychom účastníkům trochu přiblížili náš krásný region a zároveň aby si přišli na své všichni ti, kdo propadli horským kolům.

Pro diváky a fanoušky bude určitě zajímavá informace, že se na start postaví spousta domácích borců v čele s nestory Pavlem Svobodou a Janem Vaškem, dále Pavlína Šulcová, Marek Rauchfuss, bratři Adelové a další. Účast přislíbili také známé osobnosti ze světa bike maratónu, například loňský vítěz Michal Kaněra, Martin Horák nebo Ondřej Fojtík.

Na závěr musím připomenout, že náš závod je podporován městem Hlinsko, Mikroregionem Hlinecko a Pardubickým krajem."