Onu magickou šestou pozici, která po úpravě herního modelu jako poslední zaručuje horní nadstavbu a v předstihu i čtvrtfinále play off, drží pardubická Beksa s devíti výhrami na kontě a relativně „příjemným“ závěrečným losem (doma Hradec Králové a venku Ostrava). Další čtyři celky (Ústí nad Labem, Svitavy, Hradec Králové a Děčín) zvítězily zatím osmkrát a kromě vlastních výsledků musí čekat na pardubické zaváhání.

Svitavští basketbalisté děčínské Válečníky na domácí půdě porazili, když se pro ně zápas po tři čtvrtiny nevyvíjel ani trochu příznivě, ale výrazným zlepšením v poslední periodě ho nakonec zvrátili ve svůj prospěch.

Dekstone Tuři Svitavy vs. BK Olomoucko.
Úkol je splněn, ale ve druhém poločase to bylo s pořádnou zápletkou

„Do Děčína jedeme s jediným cílem a tím je výhra. Pokud ho chceme splnit, tak musíme předvést především kvalitní práci na obranné polovině. Očekávám velmi tvrdé utkání,“ připomněl asistent trenéra Martin Novák, že proti severočeskému soupeři se tradičně jedná o pořádně ostré bitvy. Tuři by do ní měli jít prakticky v plné síle, otazník vidí pouze na startem Adama Gogy.

„V Děčíně nás čeká velmi fyzický zápas. Musíme hrát celých čtyřicet minut koncentrovaně, omezit ztráty a vycházet z dobré obrany,“ přidal se křídelník Pavel Slezák.

Střetnutí 21. kola Kooperativa NBL BK Armex Děčín vs. Dekstone Tuři Svitavy začíná v sobotu v 18 hodin.