Na poslední zastávce v Hochfilzenu dokonce obsadil dvakrát osmé místo (sprint a stíhací závod) a navrch získal bronzovou medaili s českým týmem ve štafetě.

Ačkoliv se jedná o nejlepší výsledky některého z českých závodníku, tak sám Žemlička přiznává, že v duchu doufal v lepší umístění. „Ve sprintu jsem měl formu a jelo se mi velmi dobře. Sice mi trošku ke konci docházely síly, ale dobře jsem zastřílel a měl pouze jednu chybu. Ve finále to stačilo na osmé místo, s kterým jsem spokojen, ale běžecky to mohlo být podle mého názoru ještě lepší.

Stíhačkou jsem se naopak protrápil. Na těžkém sněhu mi hodně rychle odešly nohy a ani střelecky to nebylo ono. Celkem jsem to měl za tři chyby, což mě trošku mrzí. Určitě jsem měl šanci na lepší výsledek. Trošku na tajňačku jsem doufal, že by mohlo dopadnout i pódium. Nakonec jsem byl ale rád, že jsem ten závod dojel," říká Žemlička. Hned následující den navíc rozjížděl za český tým štafetu.

„Připadal jsem si jako bych se probudil do jiného světa. Od prvního kola to bylo skvělé, hlavně běžecky. Dost jsem se toho bál, protože jsem takovýhle hromadný závod startoval poprvé, a to ještě v takovéhle konkurenci. Na druhé střelbě jsem tak tak dobil stojku, ale dobře to dopadlo a předával jsem na třetím místě. Kluci to i ve zbytku závodu vezli okolo pódia, ale předávky byly vždy na bedně a nakonec jsme i třetí skončili," povídá šťastně.

Velmi úspěšně si včelákovský rodák vedl i v českém poháru, kde skončil třetí a první. „Nevím čím to bylo, ale byl to přesný opak Hochfilzenu. Běžecky jsem se tam od prvního kola v tréninku trápil. Naštěstí mě výrazně podržela střelba. Ostatní kluky právě střelba zradila a ani běžecky na tom nebyli příliš dobře, takže z toho byly takové výsledky. Přesto, že jsem zvítězil jsem se těmi závody dost protrápil a doufám, že se vrátím zpět do běžecké formy," vypráví Žemlička.

Návrat formy by se přitom v následujícím období náramně hodil. Žemličku a celý český juniorský tým totiž na konci ledna čeká další díl juniorského IBU Cupu ve slovinské Pokljuce a jen tři dny po něm i mistrovství Evropy konané v Novém Městě na Moravě. „Do Nového Města se moc těším. Pro mě je to nejoblíbenější trať v republice. Zároveň si přeji, aby byly dobré podmínky. Rozhodně bych chtěl být alespoň jednou v první desítce. Bude to velmi těžké, protože tam budou všichni. Zkusím se s tím ale poprat," hlásí odhodlaně dvacátý první muž průběžného pořadí juniorského IBU Cupu. Ještě loni se přitom Žemlička výsledkově trápil, letos je naopak připraven bojovat o nejvyšší umístění.

„Na začátku loňské sezóny jsem prodělal mononukleózu a nepočítal jsem, že se zúčastním nějakých velkých závodů, ale dostal jsem se na MS i Evropu. Tam jsem běžel okolo 30. místa a můj běh byl naprosto tragický, ale bylo to logické. Prostě nebylo odkud brát síly. Letos jsem si tak v duchu říkal, že ta Top10 by měla být reálná. Pokud by se hodně zadařilo a vše by klaplo na sto procent, tak by se dalo jet i o pódium," říká a s úsměvem dodává: „To jsem zatím ale nikde na hlas neříkal."