Chrudimští od úvodního hvizdu do soupeře šlapali a měli jasně navrch. Hra se odehrávala v drtivé většině na obranné polovině Nejzbachu, ojedinělé výpady soupeře hasil bez obtíží brankář Chrudimi Rennan. Úvodní šance však zůstaly nevyužity vinou skvěle chytajícího Ehrenberga či nastřeleného břevna jako v případě Evertona.

Jako první v zápase chrudimské fanoušky potěšil Yuri, který v sedmé minutě přesnou střelou otevřel skóre. Stejný hráč posléze vyslal přízemní střelu přesně na zadní tyč a stanovil tak poločasové skóre na 2:0. Po pauze pokračovali hráči domácího týmu v jednoznačné hře směrem dopředu a za svoji aktivitu byli poměrně rychle odměněni.

Pohledná kombinace skončila narážečkou bratří Drozdových a přesným zakončením Davida Drozda. O devět minut později se stejný hráč stal druhým dvougólovým střelcem utkání, tentokrát zužitkoval přesný pas Evertona. Za stavu 4:0 pro Chrudim přišla také radost hostí a nutno poznamenat, že za tuto branku sklidil Petr Vladyka aplaus chrudimských tribun. Po centru Nováka vybíhajícího Rennana přehodil precizní patičkou a snížil na rozdíl tří branek.

Poslední slovo měli ale přece jen chrudimští futsalisté. Duio zachytil míč ještě na vlastní polovině, při rychlé cestě k brance si ještě stihl narazit se Slováčkem a následně na přední tyč prostřelil Ehrenberga. ERA-PACK Chrudim nakonec porazil Nejzbach 5:1 a udržel se v kontaktu s vedoucí Plzní.

„Odehráli jsme dobrý zápas, vypracovali si řadu šancí. Brankář Vysokého Mýta měl skvělý den a spoustu příležitostí nám pochytal, chválil trenér Chrudimi Felipe Conde. „Kousek po kousku se zlepšujeme, pracujeme na nových čtveřicích a nových způsobech hraní. Zabere to čas, ale jsme na správné cestě,“ věří.
O osudu na čele tabulky rozhodne páteční vzájemný souboj . „Následující týden si dáme pauzu od tohoto procesu a budeme se soustředit jen na čtvrteční zápas,“ sdělil plány se svým týmem trenér ERA-PACKu Conde.

Výsledek:
FK ERA-PACK Chrudim – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 5:1 (2:0). Branky: 7. a 15. Yuri, 21. a 30. D. Drozd, 35. Duio – 33. Vladyka.
Chrudim: Rennan – Everton, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd – M. Mareš, Max, Yuri, Doša, Balog, Slováček, Duio.
Vysoké Mýto: Ehrenberger – Šabata, Vladyka, Jeníček, Mach – Kubát, Novák, Štanglica, Semerád, Židík.