Jak dlouho hraješ Tip ligu?

Této soutěže se účastním úplně od začátku, co v Deníku začala. Podotýkám, že se věnuji pouze podzimnímu a jarnímu tipování na fotbal. Do zimního jsem se nikdy nepouštěl, protože tam jsou sporty, které mě tolik nezajímají, ať už se jedná o hokej či futsal.

Sleduješ pořadí v jednotlivých kolech?

Samozřejmě, a to nejen umístění moje, ale i mých kamarádů, se kterými soutěžím. Po neděli se scházíme a rozebíráme jednotlivé zápasy co přinesly, překvapivé výsledky a tak podobně. Také na sebe prozradíme, jakým systémem kdo tipujeme. Někdo nepíše dvojky, já se zase vyhýbám křížkům. A snad právě proto mně to letos vyšlo, když moc nerozhodných výsledků nebylo.

Vítěz podzimní Tip ligy Jaromír Mihulka (56 let) z Chrudimi.Co tvoje úspěšnost v této soutěži?

Často jsem se v Tip lize umísťoval v první desítce, ale až letos jsem se poprvé stal jejím vítězem. Také moje manželka Jana jednou v tomto podzimním tipování zvítězila. Tenkrát bylo pozvaných nejlepších jedenáct tipérů na večeři do restaurace, což dnes bohužel už není.

Potěšila tě cena za letošní vítězství?

Za plastový soudek desítky Pardubického piva jsem byl rád. Ceny jsem si ale moc neužil, protože jsem jí věnoval synovi Davidovi k jeho 29. narozeninám. Sám už teď pivu moc neholduji, tak snad si ho náš fotbalista, který hájí barvy letošního úspěšného nováčka Krajského přeboru Spartaku Slatiňany, užil.

A co nyní v zimě?

Co nevidět má přijít na pořad opět zimní Tip liga, kterou, jak jsem se již zmínil, nehraju. A tak si dám pauzu a budu se těšit na jarní fotbalovou soutěž, kterou hrajeme z naší rodiny tři: já, manželka a syn David. Každý své tipy volí sám a v případě, že manželka potřebuje k nějakému zápasu bližší informaci, rád ji poradím.

JAROMÍR DOLEŽAL