SKO Hlinsko - VO TJ Lanškroun 3:2 (19, -21, -22, 21, 12).

V úvodním setu prvního zápasu měli domácí katastrofální příjem podání soupeře, z čehož vyplynul jasně ztracený set. Do druhého setu Hlineckým pomohlo pár peprných slovech (klasicky Martin Hudík) s cílem dostat se do hry a začít bojovat. To se podařilo a po srovnání na 1:1 se začínalo prakticky znovu. Další dva sety byly přesnou kopií těch úvodních, opět prohra v lichém setu, aby po zlepšeném výkonu v následující sadě bylo srovnáno na 2:2. V tie-breaku domácí dlouho tahali za kratší konec, prohrávali již 6:10, oba time-outy měli vyčerpány, ale ještě nebyl konec. Nutno dodat, že v závěru rozhodujícího setu jim k obratu pomohl soupeř vlastní nedisciplinovaností, kdy hráč hostů obdržel žlutou kartu po diskuzi o sporném míči s rozhodčím, a to znamenalo velmi cenný bod pro Hlinsko. Nabídnutou šanci již nepustilo a proměnilo druhý setbol na výhru 3:2. Kaňkou na celém zápase bylo chování hostujícího smečaře, který nezvládl vypjatou koncovku pátého setu a po několika nejednoznačných výrocích rozhodčích po zásluze obdržel červenou kartu za urážlivé chování, což znamenalo stop do odpoledního zápasu.

Sestava Hlinska: Michal Půža, Václav Málek (oba S), Jiří Kohl, Martin Bořil (oba B), Martin Hudík (N), Tomáš Jirmásek (U).

SKO Hlinsko - VO TJ Lanškroun 3:0 (23, 22, 11).

Ve druhém zápase soupeře jako by zlomila vypjatá koncovka z tie-breaku předchozího zápasu a nastoupil do utkání velmi odevzdaně. Z letargie se až do konce nedostal, takže výsledek byl jednoznačný 3:0. Sestava Hlinska: Michal Půža, Václav Málek (oba S), Aleš Bažout, Martin Bořil (oba B), Martin Hudík (N), Jiří Kohl (U).

Výsledkově tedy volejbalisté Hlinska pokračovali ve vítězné sérii (4 neprohrané zápasy v řadě). Herní projev týmu ale nebyl především v prvním zápase vůbec ideální. Lze jen doufat, že se jim brzy vrátí herní pohoda podobná té ze druhého zápasu v Litomyšli.

Z týmu lze pochválit snad jen výkon Martina Hudíka, který především v prvním zápase neúnavně spravoval špatný příjem celého týmu a také Jirku Kohla, který ve druhém zápase výborně zastoupil nemocného Tomáše Jirmáska na postu univerzála. Velký dík patří také hlineckému publiku, které domácí hráče především v prvním zápase neúnavně hnalo za vítězstvím.

Výhry v tomto dvojzápase znamenají posun na 4. místo průběžné tabulky KP1.

Za týden čeká Hlinecké venkovní souboj se silným týmem Chvaletic a za 14 dní (27. 11.) se představí opět v domácím prostředí, kdy přivítají tým ze Svitav.

(vm)