VO TJ Lanškroun A - SKO Hlinsko A 0:3 (-17, -10, -13).

Začátek prvního zápasu byl stanoven již na 9. hodinu, což přineslo komplikace v podobě brzkého odjezdu směrem do Lanškrouna. Naštěstí k tomuto faktu přistoupil každý velmi odpovědně a až na tuhý mráz (-26°C ve Ždírci nad Doubravou) se vše obešlo bez vážnějších komplikací. Vlastní zápas proběhl téměř v tréninkovém tempu, kdy se domácí prakticky nedostali do hry. O jasném průběhu zápasu hovoří skóre jednotlivých setů, kdy domácí dosáhli nejvíce na 17 bodů v úvodním setu. V zápase se dařilo prakticky všem hráčům, kteří do zápasu nastoupili.

VO TJ Lanškroun A - SKO Hlinsko A 0:3 (-31, -22, -21).

Před startem druhého zápasu došlo v týmu Hlinska hned ke dvojímu střídání. Na lavičku se vydali odpočívat a povzbuzovat své kamarády Václav Málek s Martinem Bořilem a na hřiště se dostal blokař Aleš Bažout a nyní již hrající trenér, smečař, Jiří Půža, u kterého šlo o herní premiéru v tomto ročníku KP-1. Nezbývá než dodat, že šlo o premiéru více než vydařenou.

V úvodu druhého zápasu se hlinečtí sžívali s novou sestavou, takže se domácí dostali k nepříjemnému náskoku, jenž se hostujícímu týmu podařilo vymazat až v koncovce setu, kterou také po dramatickém boji ovládli. První set byl nejvyrovnanějším setem z obou zápasů, druhou a třetí sadu ovládl hostující tým s několikabodovým náskokem a víceméně s přehledem si pohlídal druhé vítězství. Velmi dobře zahrál v tomto zápase hrající kouč Jiří Půža, který svým útokem podpořeným precizní obranou na síti táhl hostující tým k zaslouženému vítězství.

V týmu Hlinska se vystřídali: Michal Půža, Václav Málek, Jiří Půža (smeč), Jiří Kohl, Martin Bořil, Aleš Bažout (blok), Tomáš Jirmásek (universál), Martin Hudík (nahrávač), Ondřej Dvořáček (libero); Hrající trenér Jiří Půža.

Díky výborným výsledkům v posledních zápasech se SKO Hlinsko posunulo již na druhé místo, kde si zároveň vytvořilo velmi slibný náskok dvou bodů. V případě vítězství v příštím zápase proti třetím Chvaleticím, zakončí SKO Hlinsko premiérovou sezonu v KP-1 na vynikajícím 2. místě.

Průběžnou tabulku spolu s výsledky naleznete zde.

Přijďte hlinecké volejbalisty podpořit v posledním domácím dvojzápase tohoto ročníku, kdy tuto neděli 19. 2. přivítají tým z Chvaletic. Zápasy začínají v 10:00 a přibližně ve 12:30 hodin.