Chrudimští prošli základní části drtivým tempem, které gradovalo. Mužstvo se pod novým koučem Aleciem formovalo od prvního až po poslední utkání. V úvodu to nebylo ono, přišla drtivá porážka v Plzni, která ještě více nastartovala chrudimské motory. V odvetě se povedlo Plzeňským vše vrátit a i díky technické chybě v řadách Interobalu a kontumaci nyní září v sídle chrudimského klubu pohár pro vítěze základní části.

„Skončit první v dlouhodobé fázi je dobré, protože nám to dává možnost hrát rozhodující zápasy play off doma. Cílem našeho mužstva ale není vítězství v základní části, nýbrž být mistrem ligy! Teprve poté můžeme být spokojeni. Svým svěřencům jsem v kabině jasně řekl, že jsme nic důležitého nevyhráli. První místo nám jen dalo malou výhodu, a to hrát třetí, případně pátý zápas na našem hřišti,“ má jasno o tomto úspěchu brazilský kouč Alecio.

Chrudimští futsalisté ovládli dlouhodobou část 1. Futsalové ligy a přebrali si pohár.
Chrudim si užila zápas plný ceremoniálů. Rapidu nasázela dvanáct branek

I on vnímá vzestupnou tendenci výkonů svého mužstva, kterou ještě umocnily tři zahraniční posily v závěru přestupového okna. „Když jsem k mužstvu přišel, zavedl jsem styl hry, který chci, aby moje týmy trénovaly. Na počátku byly obavy, pochybnosti i potíže a někteří si mysleli, že s tímto stylem hry nebudeme schopni hrát. To je ale na začátku nové práce normální,“ komentoval kouč počáteční problémy. „Osobně jsem velmi spokojený s vývojem týmu a úrovní, které jsme dosáhli. Na druhou stranu ale hráčům stále říkám, že se mohou ještě zlepšovat, protože cílem všech by mělo být vždy se učit to nejmodernější a chtít se dále vyvíjet. Tento systém nám může dát ještě více možností, více variací hry v útoku i obraně,“ dodal.

Alecio má jasno. Výhra v základní části dává výhodu, cíl ale není splněn ani zdaleka. K tomu ještě Chrudimi chybí devět vítězství. „Do Chrudimi jsem přišel s cílem vyhrát titul. Celou sezonu tvrdě pracujeme a byla by to skvělá odměna pro tuto skupinu, která každý den ukazuje, že se chce stát šampiony. Budeme pokračovat v tvrdé práci, abychom se dostali do finále, a pak se budeme snažit držet každého detailu, protože detaily dělají rozdíl v rozhodujících zápasech. Do poslední chvíle budeme pracovat jak nejlépe to půjde, abychom dosáhli našeho cíle. Pro nás, pro klub, pro naše rodiny, přátele a fanoušky Chrudimi, kteří nás vždy podporují a jsou na naší straně," prohlásil Brazilec Alecio.

První překážkou v cestě za šestnáctým titulem v historii klubu bude osmý tým základní části - Žabinští Vlci Brno. Právě brněnský celek měl v závěru základní části skvělou formu, díky které se z bojů o záchranu dostal až do vyřazovacích bojů. „Stejně jako jsme v průběhu soutěže rozvíjeli svoji hru my, tak se zlepšoval i soupeř, což mu umožnilo odehrát dobrá střetnutí a porážet v přímých soubojích soupeře bojující o účast v nejlepší osmičce. Takže musíme být připraveni na těžké zápasy, udržet si svoji úroveň, pokusit se v těchto utkáních vyvíjet a projít první vyřazovací fází tím nejlepším možným způsobem,“ má jasno trenér FK Chrudim Alecio.

Úvodní zápas série se hraje ve středu 20.3.2024 od 19 hodin v Heřmanově Městci.