Jenže pozor! V pátek vstoupí do sezony, kdy jí půjde po krku hned několik pitbulů. Jednomu z nich se Era-pack postaví hned v prvním zápase v Plzni.

Bude to vskutku nevšední duel - i bez ohledu na ambice Západočechů. Do Interobalu totiž odešel chrudimský lídr, kapitán, nejlepší hráč.

Lukáš Rešetár oslavil na konci minulého ročníku desátý titul, ale už v tu chvíli věděl, že chce změnit vzduch. Pak přestoupil do Plzně a nyní netají: „Chtěl bych, aby v pátek byla plná hala a my bychom Era-pack porazili.“

„Na úvod nás čeká těžký zápas proti týmu, který s námi bude bojovat o mistrovský titul,“ uznal i chrudimský trenér Felipe Conde, že nový Rešetárův tým může čeřit vodu.

„Chceme do finále, a to nechce nikdo prohrát,“ řekl ostatně šéf plzeňského klubu a bývalý elitní rozhodčí Radek Lobo.

Plzeňští však nebudou sami. Skalp Chrudimi by rádi získali také v Litoměřicích, na Spartě, ve Slavii, v Teplicích.

„Chceme titul,“ prohlásil prezident Sparty Ago Simitči. „A my double - výhru v lize i poháru,“ kontroval litoměřický sportovní manažer Lukáš Vobecký.

Ve Slavii i Teplicích mluví opatrněji, ale mají stejné ambice.

„Letošní ročník slibuje možná nejnapínavější souboj v její historii. Zatímco poslední dekádu byla liga od úvodních kol v režii mistrovské Chrudimi, letos si na její místo pomýšlí hned několik týmů, které před sezonou výrazně posílili,“ potvrdil David Jošt, člen akademické reprezentace na nedávném mistrovství světa a nově posila Slavie.

Hlavním konkurentem Era-packu by měla být Sparta. Opět vsadila na velkou obměnu kádru, ale tentokrát přivedla i české (a slovenského) reprezentanty. Nejen cizince. „Sparta si po loňském druhém místu dala pro jediný cíl - titul. Ostatně s kádrem, který momentálně má, by každé jiné umístění bylo neúspěchem,“ potvrdil sílu pražské rivala i slávista Jošt.

Liga bude zkrátka super zajímavá. Ale už její první zápas, v němž Sparta zdemolovala Liberec 13:1, ukázal i její odvrácenou tvář. Čím dál víc se rozvírají nůžky mezi profesionálními kluby a „zbytkem světa“. „Takových zápasů bude víc,“ připustil i sparťanský kouč Beni Simitči.

O to však v lize nepůjde. Hlavní otázka zní: Udrži Chrudim postavení krále?

Legenda z Vysokého Mýta ve 2. lize
Nejzbach. To je potok ve Vysokém Mýtě. Ale také legenda českého futsalu. Jednou mistr ligy, ale především bašta. Mraky diváků, tak trochu nenávistné prostředí.

Zdálo se, že tenhle tradiční klub zmizí po minulé sezoně v propadlišti. Vždyť i brankář Libor Gerčák, léta reprezentační jednička, odešel do Sparty. V Mýtě už se nemělo kvůli finančním potížím hrát.

Jenže vše je nakonec jinak. Nejzbach překonal turbulentní období. „Bude hrát druhou ligu,“ řekl Radek Klier, místopředseda komise futsalu fotbalové asociace. To je dobrá zpráva!

Vedle Gerčáka sice odešly ještě další opory, Václav Sklenář do Plzně a Michal Jiráský bude působit v Litoměřicích, ale Nejzbach žije.