Chrudim – Pardubice 3:0 (22, 18, 12) a 2:3 (-22, –25, 24, 25, –12).

Sestava Chrudimi: A. Truhelka, J. Hrubý, L. Sokol, M. Jánský, M. Kováč, V. Pilař, M. Pekař.

V dalších dvou kolech volejbalového KP I. třídy mužů se střetly týmy, které se v obdobných složeních střetávají již nekolik let a v aktuální tabulce sousedí. Tomu odpovídal zejména průběh druhého zápasu, zatímco v prvním střetnutí domácí dominovali.

Úvodní utkání započalo vyrovnanou bitvou, v níž si Chrudim zajistila ve střední části setu několikabodový náskok. Ten přes menší peripetie donesla až do konce setu. V dalších dějstvích již nebylo o výsledku pochyb, když domácí přehrávali soupeře zejména tlakem na podání (jmenovitě Kováč, Sokol a Jánský) a rychlou hrou středem sítě.

Pro druhý souboj zařadili hosté do sestavy libera Charváta a blokaře Straku, kteří jejich hru značně oživili. První dvě sady patřily po vyrovnaných koncovkách Pardubákům, když domácím poněkud „odešel“ příjem a rovněž útok z kůlů. V dalším průběhu však Chrudim přidala na bojovnosti, dokázala otočit nepříznivý vývoj třetí sady (14:18) a urvala další dvě koncovky pro sebe.

Utkání tedy dospělo do tie-breaku, kde hosté získali díky dobrým blokům a několika chybám domácích na útoku rozhodující náskok, který chrudimští hráči již nedotáhli, přestože koncovka byla dramatická a k opačnému výsledku nebylo daleko. Zejména ve druhém, vyrovnaném souboji byl k vidění volejbal velmi slušné úrovně.


Sokol Chrudim – TJ Sokol Žamberk 1:3 a 0:3 kont.

Sestava Chrudimě: J. Truhelková, T. Krupičková, H. Raichlová, M. Furbachová, A. Svobodová, H. Žídková, S. Kopecká.

Na výkonu volejbalistek Sokola Chrudim a potažmo i na výsledcích se bohužel významně podepsala zranění. V prvním dějství se ze hry kvůli zranění zad dostala blokařka Raichlová.

Po nevýrazném výkonu se podařilo místním sokolkám vybojovat pouze jeden set a prohrály tedy 1:3. Ve druhém zápase s už omezeným počtem 6 hráček se na konci čtvrtého setu za stavu 1:2 (ovšem za výrazného vedení domácích) nepříjmně zranila Truhelková (těžký výron), zápas byl tedy ukončen kontumací a chrudimská děvčata završila podzimní výkony dvěma porážkami.

Celý podzim zdejší ženský volejbal bojuje s naplněním soupisky. Ať už se jedná o rodičovské či pracovní povinnosti nebo zranění, jen ztěžka se daří sejít se k zápasu v rozumném počtu. O trénování pak už v těchto stavech nemůže být ani řeč. Dokonce se vážně uvažuje o odhlášení z jarní části soutěže KP1.