Vše se nakonec v dobré obrátilo, házenkářky Hlinska ligu udržely!

Blovice - Hlinsko 19:12 (9:8)

Hostující družstvo jde v závěru sezony z problému do problému. Tým z Vysočiny nemohla pro vysoké horečky posílit opatovická střelkyně Bittnerová, přijela pouze do obrany Ďurinová. Navíc si gólmanka Havlová přivodila úraz (spadla z koně), a tak mezi tři tyče musela zaskočit dorostenka Říhová. K tomu ještě ne zcela zdravá Nicola Kvapilová hrála se sebezapřením. I přes tento handicap sehrály hlinecké házenkářky v první půli vyrovnanou partii, ve které se dařilo brankářce a obrana zahrála průměr. Po obrátce ale jako když na útok Hlinska někdo hodí deku čtyři vstřelené góly jsou toho dokladem. Naopak Blovice získala šňůrou šesti branek rozhodující náskok. Devátý gól vstřelil hostující tým až po osmnácti minutách (15:9), a to už bylo o výsledku dávno rozhodnuto. Závěrečné minuty se jen dohrávaly.

Sestava a branky HK Hlinsko: Říhová Černá, Kejzlarová, Slavíčková, Ďurinová P. Volfová 8, Š. Kvapilová 1, N. Kvapilová 3, Melounová.

Předsedkyně Jana Vítová k závěrečným dvěma zápasům: „Počítali jsme, že na sobotní zápas proti Studénce budeme již kompletnější a získáme dva potřebné body. Ale situace, jak je zřejmé, se nezlepší a o našem osudu rozhodnou jiné celky." (poznámka autora: předsedkyně po sobotním nevydařeném zápase neznala nedělní výsledky, které Hlinsku pomohly k tomu, že před víkendovým dvouzápasem je záchrana realitou).

V sobotu od 16:00 hodin hostí Hlinsko celek Studénky a v neděli zakončí soutěž v Chomutově. Dá se předpokládat, že Krčín odsoudí do II. ligy své derniérové soupeře Blovici a Studénku.

Do úplnosti: Studénka - Blovice 13:11, Krčín - Chomutov 22:21. Výsledek prvního zápasu nahrál tomu, že Hlinsko se již udrží na nesestupovém místě. V posledním dvoukole se ve skupině o udržení hrají ještě dva důležité zápasy: Krčín Blovice a Studénka Krčín.

1. Tymákov 24 20 0 4 525 : 369 40

2. Dobruška 24 18 1 5 569 : 493 37

3. Přeštice 25 18 1 6 518 : 385 37

4. Příchovice 24 13 2 9 501 : 457 28

5. Rokytnice 25 11 2 12 473 : 503 22

6. Krčín 24 10 1 13 437 : 472 21

7. Hlinsko 24 7 3 14 402 : 443 17

8. Chomutov 25 5 5 15 382 : 497 15