Nejen, že se utkaly celky s momentálně nejlepší formou, ale zároveň tento souboj určil, který z týmů skončí v dlouhodobé části soutěže na druhém místě a play off tak bude začínat na domácím hřišti.

Ani tentokrát se organizátorům utkání nepodařilo zbavit se smůly, která se jim přilepila na paty. Už minulý zápas museli kvůli podmáčenému hřišti přesouvat, a to samé je potkalo i tentokrát. Týmy se tak střetli na hřišti v Hrochově Týnci.

Chrudim – Hradec Králové 
 10:32


Body Chruidmi – Položení: Pecina, Řičica. Kop po položení: Linhart 1/2.

Domácí nastoupili do utkání bez několika stěžejních hráčů, kteří léčí svá pomlácená těla po reprezentačním utkání s Ukrajinou. A na chrudimském výkonu to bylo velmi znát. Ve středu hřiště chyběli hráči, kteří tvoří hru, a tak prvních patnáct minut zápasu to byl ze strany Chrudimi zmatek, který hosté potrestali dvěma položeními. Poté se domácí probrali a hra se vyrovnala. Když do konce poločasu položil Pecina, zdálo se že se Chrudimští nadechují k obratu.

I v druhé půli pokračovali domácí tlakem ale hradečtí nekompromisně trestali chyby v obraně Chrudimi. Přestože byla hra velmi vyrovnaná, byla to Slavie, kdo dokázala své útoky úspěšně dokončovat a nakonec i vyhrát.

Chrudimské však může těšit, že i přes velkou obměnu kádru podali kvalitní výkon a v play off se budou moci měřit s kterýmkoliv týmem.


Rabbitohs: Horník, Mikulica, Balihar, Dvořák, Nešněra, Linhart, Řičica, Holý, Beran, Jahnický, Novák, Pražan, Fiala. Střídali: Pavlík, Pachman, Filip, Stoklasa, Pecina, Briance a Pluhař.