Že by ale Era-Pack plný zahraničních hvězd ve středu slovenského mistra nějak zázračně přejel, se říct nedá.

Se Slov-Maticem, se pořádně nadřel. Na Dinu Moskva Chrudim v úterý neměla a prohrála 0:3. Bratislavská parta měla být hratelnějším souborem. „Slov-Matic ale v prvním turnajovém dni porazil ázerbájdžánský Araz. Věděli jsme, že to bude hodně těžké," říkal zkušený chrudimský futsalista Michal Mareš.

Bylo.

Jeho celek začal parádně, už v 1. minutě se dostal do vedení, když v brankovišti nebojácně operoval Matěj Slováček, který dorazil do sítě vlastní střelu.

Kdo čekal velkou federální bitvu plnou emocí, musel být zklamán.

Za Chrudim naskočili do hry nejdřív jenom tři Češi, ve druhém poločase se přidal Tomáš Koudelka, který ale jen vystřídal Michala Mareše.

Slov-Matic byl blízko vyrovnání ještě v první půlce, ale Gabriel Rick smolně vykopl z prázdné brány gólovou střelu Antona Brunovského.

Uklidnění pro Chrudim přinesla až 28. minuta. Znovu úřadoval Matěj Slováček. Jeho brejk se snažil uhasit Michal Seidler, český reprezentant ve službách slovenského šampiona, píchnutím do míče ale jen nechtěně překonal vlastního brankáře.

Seidler pak mohl zamířit i do správné brány, ale ve skluzu těsně míč minul. Snížit se podařilo až ve 34. minutě Mikitovi. Era-Pack náskok nakonec dokázal ubránit, odolal i závěrečné power play, při které nepustil soupeře do žádného tlaku aktivní defenzivou. Slováček navíc trefil tyč prázdné brány.

V odpoledním klání přidala Dina Moskva svoji druhou výhru, když porazila Araz 5:4 a stopla jeho sny o postupu do finále.

UEFA Futsal Cup: Elitní fáze ČEZ Arena Pardubice

ÚTERÝ: Chrudim - Dina Moskva 0:3, Slov-Matic Bratislava - A. Nachičevan 4:3.

STŘEDA: Dina Moskva - Araz Nachičevan 5:4 (3:1). Branky: 10. a 39. Prudnikov, 14. z pen. Esquerdinha, 18. Carlinhos, 21. Kutuzov 11. a 22. Amadeu, 30. Atajev, 33. Cesinha.

Era-Pack Chrudim - Slov-Matic Bratislava 2:1 (1:0). Branky: 1. Slováček, 28. vlastní (Seidler) 34. Mikita. Chrudim: Olinha Alvarito, Felipe, Max, Slováček M. Mareš, Evandro, Rodrigo Taverna, Koudelka, Kilmer, Rešetár.

PÁTEK 21. listopadu, 15.30: Slov-Matic Bratislava - Dina Moskva, 18.00: Era-Pack Chrudim - Araz Nachičevan.

1. Dina Moskva 2 2 0 0 8:4 6

2. S-M Bratislava 2 1 0 1 5:5 3

3. E-P Chrudim 2 1 0 1 2:4 3

4. A. Nachičevan 2 0 0 2 7:9 0