Na úvodní branku souboje prvního celku s posledním se čekalo do poloviny páté minuty, kdy se podle očekávání jako první prosadil favorit střetnutí. Felipe přiklepl balon na hranici pokutového území Maxovi, jenž přesně mířenou ranou k tyči poprvé prostřelil Sikoru. I nadále byla Chrudim futsalovější, častěji na balonu a brankář třineckého celku se měl mezi tyčemi co otáčet. V chrudimské kleci tentokrát dostal před Carlosem prostor Jakub Žďánský, který v prvním poločase musel krotit zejména nebezpečnou hlavičku Przyczka, jež ale dokázal vyškrábnout nad břevno.

Hrdinou přelomu prvního a druhého poločasu byl uzdravený Michal Mareš, který se před elitní fází potkal se skvělou formou. Dvacet vteřin před první sirénou efektní kličkou obešel brankáře a uklidnil chrudimské mužstvo, následně prudkou ranou po příchodu z kabin upravil již na 3:0! Ve druhé půli se již Ocel Třinec daleko více zapojovala do dění před chrudimskou brankou, míč ale poslala pouze do vlastní sítě. Standardní situaci Lukáše Rešetára si do vlastní sítě srazil Filip Przycko. Tři minuty na to navýšil na rozdíl čtyř branek po Maxově asistenci Roman Mareš.

Až poté se dostali v útočné hře ke slovu i domácí, kterým se povedlo překonat nejlepší defenzívu celé soutěže. Obrana Chrudimi si dostatečně nepokryla Filipa Buryana, který si s nabídnutou příležitostí poradil skvěle. Poslední slovo ale přece jen měla Chrudim, skvělé utkání podtrhl druhým gólem Brazilec Max, jenž upravil na konečných 6:1 pro Chrudim.

Felipe Conde, trenér Chrudimi: „Zápas pro nás v úvodu přinesl řadu komplikací, protože jsme museli nastoupit bez dvou důležitých hráčů, což způsobilo velké změny v jednotlivých formacích. Chvíli nám trvalo, než jsme si na to zvykli, navíc soupeř nás velmi dobře napadal. Až ve druhém poločasu jsme našli správný recept na hru a zápas byl díky tomu daleko lehčí. Opět musím zmínit naší skvělou obranu, která přinesla soupeři pouze malé šance. Utkání pro nás bylo velmi přínosné, protože soupeř dobře presoval a přesně to na nás čeká v elitní fázi UEFA Futsal Cupu. Dále je pro mě důležitým bodem návrat Michala Mareše a výkony mladých hráčů, kteří nám velmi pomohli. Chci pogratulovat svému týmu a vyzvat ke stoprocentní koncentraci, protože nás čeká velmi důležitý týden. V pátek se utkáme se Slavií a brzy poté se vydáme na splněních našich cílů do Slovinska.

Třinec – Chrudim 1:6 


Branky: 32. Buryan – 5. Max (Felipe), 20. M. Mareš (Felipe), 22. M. Mareš (Slováček), 27. Przyczko (vla.), 30. R. Mareš (Max), 38. Max (Slováček)


Chrudim: Žďánský – R. Mareš, M. Mareš, Max, P. Drozd, D. Drozd, Lukas, Ricardinho, Rešetár, Slováček, Felipe. (dej)