Pro druhý bod ve čtvrtfinálové sérii Chance futsal ligy zamířili futsalisté Era-packu Chrudim ve středu do Brna. Již v prvním poločase si vypracovali dvoubrankové vedení a ve zbytku duelu již náskok pouze hlídali a navyšovali, takže v konečném součtu si z haly Vodova odvezli vítězství v poměru 7:3. Jedinou kaňkou na výsledku je vyloučení Felipeho, který musel po druhé žluté kartě předčasně do sprch. Od postupu mezi čtyři nejlepší dělí Chrudim již pouze jediná výhra. Tu si mohou připsat již dnes před vlastními fanoušky.

Marcinhova gólová premiéra

V hodně hektickém utkání vyrazili Chrudimští za druhým úspěchem velmi rázně a již po pěti minutách hry svítil na světelné tabuli náskok 2:0. Svoji premiérovou trefu v play-off v dresu Era-Packu si nejprve zapsal Marcinho, chvíli na to na něj navázal jeho brazilský kolega Felipe. Chrudimská převaha byla v Brně znovu citelná, přesto se Tango dokázalo udržet na dostřel, konkrétně po korekci skóre v patnácté minutě prvního poločasu po zakončení Cenka.

I přesto však Chrudim odcházela do kabin s dvoubrankovým náskokem, uklidňující trefu zaznamenal po zaváhání brněnské defenzívy bývalý hráč soupeře Radim Záruba.

Tyčky zvonily

V průběhu druhého poločasu nic nenasvědčovalo výraznějšímu dramatu. Favorit z východu Čech postupem času navyšoval své vedení, střelecky se v čase 27:40 prosadil po dobré práci Záruby Sidnei, stejný hráč si s Felipem rozdělil branky pět minut před závěrečnou sirénou a druhý jmenovaný tím zvyšoval již na 6:1!

Navýšit náskok Era-Packu mohl ještě Tomáš Koudelka, jehož prudké zakončení zastavila až tyčka branky střídajícího gólmana Bočánka, stejně tak jako o chvíli později po ráně Radima Záruby.

Gólman střelcem

V závěru zápasu došlo na několik nervózních momentů, které přinesly úpravu výsledku druhého čtvrtfinálového utkání. Po snížení z nohy Doubravského se sice mezi dvougólové střelce Chrudimi vtěsnil Záruba, závěr zápasu však Chrudimští dohrávali ve třech.

Felipe musel po druhé žluté kartě odejít z palubovky předčasně, v následném oslabení zatáhl za dres Matěj Slováček v pokutovém území hráče soupeře a umožnil tím skórovat brankáři Ondřeji Bočánkovi z pokutového kopu.

Ani snížení Tanga ale Chrudimi radost z druhého a zaslouženého vítězství nezkazilo. I když sportovní manažer Chrudimi Petr Horák kroutil po střetnutí hlavou nad výkonem rozhodčích: „Hráli jsme pohodový zápas kromě humorného vystoupení sudího. Ze zápasu, který nebyl ani vyhrocený, si tak odvážíme dvě žluté karty a jednu červenou. Jak Tango u nás mohlo dát čtyři góly, tak dneska nemělo nic a dalo tři branky," poznamenal.

Poslední zápas ve Vodové?

„Škoda toho, že jsme hned v úvodu dostali dva góly. To hodně ovlivnilo zápas. Museli jsme více otevřít hru. Kluci si vypracovali v první půli nějaké šance a je škoda, že jsme je neproměnili. Dali jsme jen jeden gól ze standardní situace," líčil trenér Tanga Marian Berky a pokračoval: „Ve druhém poločase Chrudim zvýšila skóre a my jsme se odhodlali k power play, která nebyla místy tak aktivní, jak jsem si představoval, ale přišly i dvě šance. Místo proměnění jsme ještě dvakrát inkasovali."

Trenér domácích našel pro své hráče slova chvály: „Musím kluky pochválit za bojovnost a odhodlání. Je škoda, že rozhodčí vyloučili Felipeho. Asi se vše dalo vyřešit diplomaticky. Nemuselo se stát to, co se stalo, že jsme hráli power play pět na tři. Tam jsme následně vstřelili druhý gól a třetí jsme přidali z penalty."

Série pokračuje dnes od 20 hodin v Chrudimi. „Ještě máme jednu šanci, abychom se vrátili do Brna. Pokud v Chrudimi nevyhrajeme, tak šlo o poslední zápas Tanga Brno v Brně. Klub se stěhuje do Hodonína. Děkujeme fanouškům za jejich dlouholetou podporu. Zaslouží si absolutorium," prozradil Berky. (pd, red)