Pravidelně úspěšní čeští reprezentanti budou chtít přivézt domů cenné úspěchy. Úkolem veteránů bude potvrdit zlato z loňského domácího šampionátu, naopak hráči v kategorii Masters budou chtít navázat na sérii čtyř zlatých medailí a vrátit Francii loňskou krádež nejcennějšího kovu.

A koho z chrudimského týmu v Itálii uvidíme? V kategorii Masters, tedy 45 let a více, bude reprezentovat Tomáš Zadina, mladší reprezentanty představují Tomáš Hejduk, Pavel Pavlíček a Martin Voleský. Na soupiskách obou kategorií je také bývalý chrudimský hokejista Tomáš Langr, o jeho konkrétní účasti se ještě rozhodne.

„Když se jede reprezentovat Česká Republika, musí být ambice vždy nejvyšší a ani nyní tomu není jinak. Vzhledem k tomu, že dlouhodobě patříme k nejúspěšnějším týmům, náš skalp Čechů je vždy vzácný. Rádi bychom si zlato od Francie vzali zpět. U veteránů je cíl také jasný, obhájit loňské zlato,“ nastínil právě Tomáš Langr. Právě pro něj bude šampionát v Itálii velmi speciální. „Mým skromným přáním je získat páté zlato v řadě, ale bude to velice těžké,“ má jasno nejúspěšnější český reprezentant. „Chceme si turnaj co nejvíce užít. Vždy je na těchto šampionátech skvělá a pozitivní atmosféra, jak mezi soupeři, tak i v týmu,“ dodal.

Obě kategorie úvodní dva zápasy na turnaji vyhráli vysokým rozdílem.

Petr Dejnožka