Slovo reprezentativní v úvodu článku je plně na místě. Vždyť oba týmy tvoří s malými výjimkami reprezentační tým a zkušenosti z reprezentace mají skoro všichni současní hráči obou rivalů, kteří se ve finále potkali i před rokem s výsledkem 3:1 na zápasy pro Chrudim.

V letošním play off Eco Investment vyřadil Šumperk 2:1 na zápasy a Benago Zruč 3:0 na zápasy. Era–Pack přešel přes Torf Pardubice poměrem 2:0 na zápasy, ale v semifinále byl na pokraji vyřazení, když proti SELPu Mladá Boleslav otočil stav z 1:2 na zápasy dvěma výhrami ve svůj prospěch. „SELP předváděl v celé sérii velice kvalitní výkony, trestal naše chyby a dal možnost po dlouhé době okusit našemu týmu hořkost porážky. Hráčům patří dík za to, že se za nepříznivého stavu nepoložili, ocenění zaslouží i celý realizační tým a hlavně doktor Tomáš Brůna, který musel řešit řadu zdravotních komplikací,“ ocenil trenér Era–Packu Ota Stejskal.

K finálovému soupeři chrudimský kormidelník poznamenal: „Oba týmy se dokonale znají, takže se těžko můžeme něčím překvapit. Rozhodující proto bude okamžitá forma a důležitou roli bude mít štěstí. Snad k nám obrátí příznivou tvář,“ přeje si Stejskal, který zároveň vzkazuje fanouškům: „I když oba chrudimské zápasy vysílá televize přímým přenosem, tak věřím, že bude opět plná hala a vytvoří stejně nádhernou atmosféru, jako při rozhodujícím utkání s Mladou Boleslaví!“

Druhý finálový zápas se hraje již ve čtvrtek od 18 hodin opět v Chrudimi a třetí v Praze v pátek 15. května. Termíny případného čtvrtého a pátého zápasu jsou v jednání podle možností vysílání České televize.