Slavia s Chrudimí nemá v letošní sezoně příliš dobré zkušenosti. Dvakrát dostala příděl šesti branek, a především prohrála doma i finálový zápas o český pohár.

Tentokrát se ale jednalo o vyrovnané střetnutí. Pražané si nejspíše zadali, že budou především bránit. Chrudim se od prvních minut tlačila na obranu domácích a ta vydržela pouhých šest minut.

Po Evertonově dobře kopnutém rohovém kopu si našel míč Torres, který přesně trefil pravý roh branky.  Slavie nadále pevně bránila a Chrudim dokázala skórovat až v samém závěru utkání, kdy domácí zkoušeli power play, ale Everton tuto snahu potrestal gólem.

Do konce hrací doby se potom stihli trefit i Pražané, když Jošt prostřelil hostujícího strážce tří tyčí.

Ty šance nás mrzí

Utkání skončilo 2:1 pro chrudimské futsalisty a výsledek působil daleko vyrovnanějším dojmem než v posledních střetnutích.

„Odehráli jsme velmi slušný zápas, ale to samé platí i o Slavii, především o její obraně. Máme pořád co zlepšovat, nejsme ještě v úplně ideální formě, protože stále tvrdě trénujeme a hráli jsme dva zápasy v týdnu,“ hodnotí formu z posledních utkání kouč Chrudimi Felipe Conde.

Jeho svěřenci po dlouhé době nedokázali dát víc jak pět branek a nenavázali tak na svoji střeleckou potenci.

„Měli jsme nějaké šance, ale neproměnili jsme je a tak to bylo proti tak kvalitnímu týmu, jakým Slavia je, dramatické až do úplného konce,“ dodává brazilský kouč.

Poslední utkání základní části odehrají chrudimští futsalisté na domácí půdě s Mělníkem v pátek od osmi hodin večer.