„Zúčastnil jsem se slavnostního zahájení spolu s mnoha dalšími závodníky a členy doprovodu. Překvapilo mě, že na zahájení zdaleka nebyli všichni sportovci. Ale chápu to, protože druhá olympijská vesnice ve Whistleru je vzdálená 120 km, cesta sem do centra dění představuje zhruba 2,5 až 3 hodiny cesty. A to je docela procedura. Navíc mnoho sportovců mělo brzy závod a potřebovali se plně soustředit na své výkony. Náš závod se jede naštěstí až za týden (21. 2. – pozn. red.), a tak jsem samozřejmě ani chvíli nezapochyboval, abych se zahájení zúčastnil.

Celý ceremoniál zahájili indiáni - původní obyvatelé Kanady - a pak následovala propracovaná show, zahrnující různá témata ze života hostitelské země.
Bohužel, slavnostní chvíle poznamenala jedna tragická událost – smrtelná nehoda gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho. Celý šedesátitisícový dav držel minutu ticha a byla mu věnována jedna píseň. I přes tento mrazivý okamžik byla slavnost zahájení velkolepá. Všechno bylo propracované do nejmenšího detailu. Hezké bylo, že i my jsme se stali součástí show. Svítili jsme baterkami a svíčkami na povel. Bylo to prostě hezký a můj nejsilnější pocit byl, když jsem si říkal, že jsem tu správně a že zamakám, ať svět vidí, co dokáže kluk ze Svobody nad Úpou.“