Od příštího roku ponese tato akce i jméno letos tragicky zesnulého funkcionáře a trenéra Sokola Chrudim Jaroslava Šplíchala.

Závodilo se ve třech kategoriích. Děvčátka narozená v roce 2003 se snažila co nejlépe předvést to, co se naučila na třech nářadích: přeskoku přes bedýnku, bradlech a nízké kladince. Vítězkou se stala L. Olivová ze Sokola Kolín.

V kategorii nejmladších děvčátek ročníku 2004 jsme měli jedno želízko v ohni. Markétka Chlebná nespadla z kladiny a nakonec vybojovala bronzovou medaili.

Třetí kategorie byla děvčata narozená 2005 a mladší. Zde jsme měli 4 začínající gymnastky, které se tomuto sportu věnují teprve rok. Výborně zacvičila Sára Kulhavá, která loni byla na konci startovního pole a letos se jí podařilo zvítězit. Je potěšující vidět, jak se pravidelným tréninkem děvčata zlepšují. Na krásném 4. místě se umístila Eliška Lednová, která je nováčkem našeho oddílu. Hned za ní se postavila Barunka Šimonová a 6. místo obsadila Eliška Strouhalová. Tato dvě děvčata bohužel nezvládla ošidnou kladinu bez pádu.

Všechny děti, které přijely z několika krajů, si odnesly nějakou cenu a již se těší na další závody.

(sh)