VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

17.2.2014

Od aukce energií nelze čekat zázrak. Hlavní je, být v obraze

Heřmanův Městec - Při placení účtů za odebranou energii přijde vhod každá uspořená koruna, a tak není divu, že se společné elektronické aukce plynu a elektřiny mění ve fenomén poslední doby. Princip je jednoduchý: K aukcím pořádaným městskými úřady se mohou leckde připojit i drobní odběratelé, kteří tak ve spojení se silným odběratelem dosáhnou na nižší ceny. Brzy budou mít takovou příležitost i lidé v Heřmanově Městci.

12.2.2014

Dvě firmy ohlásily hromadná propouštění

Východní Čechy - Rekordně vysokou nezaměstnanost nyní podtrhne další hromadné propouštění. To ohlásily dvě firmy na Chrudimsku a Svitavsku.

11.2.2014

Lidí bez práce je ve východních Čechách nejvíc v historii

Východní Čechy – Takový strach o práci, jaký je nyní, Východočeši nepamatují. V Královéhradeckém kraji je nejvíc nezaměstnaných v novodobé historii Česka, v Pardubickém k smutnému rekordu chybí pouhých 500 lidí.

30.1.2014

Hořické trubičky ohrožuje šiml Evropské unie

Východní Čechy – Výrobci známých hořických trubiček z Hořic na Jičínsku se přou o dodržování receptu na výrobu této proslulé regionální cukrovinky.

22.1.2014

Vysokomýtská firma Iveco vloni vyrobila rekordní počet autobusů

Vysoké Mýto /OD SOUSEDŮ/ – Společnost Iveco Czech Republic z Vysokého Mýta loni vyrobila 3165 autobusů, což je nejvíc vozidel v novodobé historii firmy, tedy za více jak 25 let.

20.1.2014

Firmy nedovolí zrušit učiliště

Třemošnice – Areálem Střední odborné školy a Středního učiliště v Třemošnici procházely v sobotu dopoledne desítky rodičů se svými potomky, kteří se začínají poohlížet za svým budoucím povoláním.

18.1.2014

Do výloh prodejen sedá prach

Chrudim, Hlinsko – „K pronájmu". Zboží nikde, jen tato tabulka nyní visí v prázdných výlohách mnoha chrudimských obchodů. Volných prodejen přibývá.

17.1.2014

Chrudim chce snížit spotřebu energií

Chrudim - Projekty EPC využívá již delší dobu Pardubický kraj, například v krajské nemocnici.

10.1.2014

Bez práce je 53 tisíc Východočechů!

Východní Čechy – Počasím sice zima zatím svému jménu moc věrná není, přeplněností na úřadech práce však ano. Nezaměstnanost vzrostla ve východních Čechách o víc než půl procentního bodu na 7,4 procenta. Bez uplatnění už tak na konci prosince bylo 53 tisíc Východočechů.

30.12.2013

Benzin ani nafta přes Vánoce nezlevnily

Východní Čechy - V Královéhradeckém kraji opět stouply ceny pohonných hmot. Cena vzrostla o pět haléřů na 35,83 koruny za litr. O šest haléřů zdražila i nafta, která se prodávala průměrně za 35,97 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

12.12.2013

Zemědělec František Mikan: Jde nám o propagaci českých potravin

Stolany, Choltice - Mezi nově oceněnými, kteří se mohou pyšnit titulem Regionální potravina, je od soboty i zemědělec František Mikan ze Stolan. Certifikát na své mléko převzal při slavnostním aktu v Cholticích.

11.12.2013

Východočechů bez práce i letos na podzim opět přibylo

Východní Čechy - Nezaměstnaných na východě Čech nadále přibývá a zlepšení je na obzoru až někdy na jaře. Za listopad podle v pondělí zveřejněných dat ministerstva práce přibyla ve východních Čechách zhruba tisícovka nezaměstnaných. Už tak slabá nabídka volných míst se přitom opět zúžila.

10.12.2013

Certifikáty slavili s číší mléka

Železné hory, Choltice - Čerstvým mlékem ze zemědělského družstva Stolany zapili místní výrobci ze Železných hor certifikáty, opravňující je k používání titulu Regionální produkt.

5.12.2013

Voda příští rok nezdraží. Nebo se tomu tak stane jen minimálně

Východní Čechy – Aspoň v něčem se napjatým rozpočtům domácností Východočechů uleví. Vodné a  stočné v Trutnově, které už nyní patří mezi nejlevnější v kraji, zůstane příští rok na letošní úrovni. Lidé tady tak nadále budou za kubík dodané a odkanalizované vody platit 63,71 koruny.

30.11.2013

Další bič na markety: Podíl českých potravin. Pomůže to?

Východní Čechy – Ve vestibulech větších marketů nás možná začnou vítat cedule s informací,  jak velký podíl ze sortimentu potravin je domácí provenience. Ministerstvo zemědělství tím chce podpořit domácí výrobce a jít naproti rostoucímu zájmu zákazníků o regionální a kvalitní české výrobky.

26.11.2013

Opatovice zdražují teplo o pět procent

Opatovice n. L.– Domácnostem na Pardubicku, Chrudimsku a Královéhradecku příští rok zdraží teplo o 5,5 procenta.

19.11.2013

Ceny u čerpacích stanic o víkendu vyrazily strmě vzhůru

Východní Čechy – Po několikatýdenním poklesu cen pohonných hmot o víkendu vystřelily vzhůru, včera zdražování pokračovalo. Je to nejspíš reakce na opatření České národní banky, která devalvovala českou měnu.

14.11.2013

Sdružení přátel piva ocenilo Rychtáře

Hlinsko - Pivovar Rychtář má další důvod k oslavě. Sdružení přátel piva totiž v pátek 8. listopadu v Besedním domě ve Vyškově udělilo 15% speciálnímu pivu Rychtář Speciál bronzové ocenění.

11.11.2013

Lepší na 'pracáku', než makat pro obec za pár šupů, říká muž

Východní Čechy – Karel T. z jedné vesnice na Pardubicku měl možnost si začít konečně vydělávat. Úřad práce nabídl obci, v níž 54letý muž žije, dotování jednoho místa ve veřejně-prospěšných pracích.

7.11.2013

Železné hory předají v zámku deset nových certifikátů

Heřmanův Městec - Čtvrtá certifikační komise Železnohorského regionu přidělila deseti novým zájemcům o značku Železné hory regionální produkt certifikát kvality.

6.11.2013

Cena pohonných hmot u čerpacích stanic nadále padá

Východní Čechy – Ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích stále padají. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla už na 35,30 koruny za litr. Snižování cen trvá od poloviny září. U nafty ceny v posledním týdnu stagnovaly na úrovni 35,25 koruny za litr.

1.11.2013

Chrudim a Hlinsko propagují partnery

Chrudim, Hlinsko - Nejprve Hlinsko a posléze i Chrudim uzavřely s obchodní společností Seznam.cz smlouvu, která se týká zveřejňování údajů za účelem propagace obou měst.

31.10.2013

Ředitel Sutter se rozloučil s představiteli měst a obcí

Prachovice, Seč - Ředitel prachovické cementárny Michael Sutter se v uplynulých dnech rozloučil se zástupci prachovické radnice a s představiteli několika dalších měst a obcí v okolí.

26.10.2013

Volby nevolby, vláda padne: Zdražuje totiž pivo

Východní Čechy - Po plzeňském Prazdroji, který ve středu oznámil dílčí zdražení piva – jen lahvového a plechovkového, s podobným prohlášením začaly jako obvykle přicházet také menší pivovary.

24.10.2013

Petr Klimpl: Trh práce je nemilosrdný

Chrudim – /ROZHOVOR/ Přehlídku středních škol, která se v úterý uskutečnila v Chrudimi, zahajoval ředitel krajské pobočky úřadu práce Petr Klimpl. Podle něj nabídka středních škol o třetinu převyšuje poptávku na trhu práce.

23.10.2013

Výnosy kukuřice jsou nižší než loni

Úhřetice - Na Chrudimsku začala sklizeň kukuřice. Výnosy kvůli záplavám a kroupám nebudou tak dobré jako loni, ani výkupní ceny neodpovídají loňským.

16.10.2013

Ministr: Zemědělství čeká klíčová reforma

Pardubice – Perníkového koně, kterého si zapomněl na Velké pardubické, dostal na setkání se zemědělci ministr zemědělství Miroslav Toman.

14.10.2013

Lyžařská střediska lákají na vyšší komfort za loňské ceny

Východní Čechy – Řadu novinek, kterými chtějí zaujmout mezi rostoucí konkurencí, připravují před blížící se zimní sezonou východočeská lyžařská střediska. Boj o zákazníky je tak velký, že i přes stamilionové investice většina areálů permanentky buď nezdražuje vůbec, nebo nanejvýš do pěti procent.

9.10.2013

Elektrárny Opatovice stále jednají o dodávkách uhlí na příští rok

Východní Čechy, Opatovice nad Labem – Necelé tři měsíce před vypršením termínu pro ukončení smlouvy na dodávky uhlí stále není jasné, jaké palivo bude společnost Elektrárny Opatovice (EOP) využívat od ledna. Zatím v kotlích spaluje uhlí od firmy Czech Coal, která EOP vypověděla loni 7. června smlouvu a dodávky zastavila.

4.10.2013

Němci píšou o nelidské práci v pardubickém Foxconnu

Berlín/Pardubice - Tchajwanská firma Foxconn vytváří nedůstojné pracovní podmínky i ve své pardubické pobočce. Píše o tom na svém serveru německá stanice Deutsche Welle na základě rozhovoru s reportérem německého počítačového magazínu c't Christianem Wölbertem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení