VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

27.9.2015

V areálu firmy SAVE Hlinsko otevřeli školící středisko

Hlinsko - Ve čtvrtek v areálu firmy SAVE bylo slavnostním přestřižením pásky otevřeno Regionální školící středisko REACH.

21.9.2015

Česká obchodní Inspekce ve většině kontrolovaných obchodů objevila padělky

Východní Čechy - O padělky známých značek není v obchodech, e-shopech a na tržištích nouze. Jen ve východních Čechách od dubna do konce června kontrolou České obchodní inspekce neprošly téměř tři čtvrtiny navštívených obchodů.

10.9.2015

Inspektoři poznávali vábivé chutě a vůně Železných hor

Železné hory - Místní akční skupina (MAS) Železnohorský region se zúčastnila se svým produktem Gurmánská stezka národního kola evropské soutěže EDEN (Europe Destination of ExcelleNce) na téma Lokální gastronomie. S tímto produktem postoupila mezi pětici finalistů.

28.8.2015

Benzin i dál zlevňuje – v obou krajích výchočeského regionu

Východní Čechy - Dobrá zpráva: V obou krajích východočeského regionu i dál padají ceny pohonných hmot.

24.8.2015

Koupaliště velebí horké léto, padaly rekordy návštěvnosti

Východní Čechy - Sezona se chýlí ke konci, proto přichází čas bilancování. Jaké vlastně bylo léto z pohledu provozovatelů koupališť v obou krajích východočeského regionu? Díky počasí velmi vydařené.

17.8.2015

Lesy městům přinášejí peníze i místa pro rekreaci obyvatel

Východní Čechy - Městské a obecní lesy slouží k rekreaci i k vylepšení příjmů radnic. Některá města kladou větší důraz na rekreaci a budují v lesích naučné stezky či rozhledny. V menších městech, kde je do přírody všude blízko, je prioritou spíš výnos z těžby dřeva.

25.7.2015

Regionální Deník předplatitelům opět přináší pestrou škálu jedinečných dárků

Východní Čechy - Vážení předplatitelé Deníku… A pokud jimi ještě nejste, nechte se zlákat a prostudujte naši nabídku.

24.7.2015

Investice Foxconnu? 2,5 miliardy korun

Praha/Pardubice – Předseda vlády Bohuslav Sobotka a generální ředitel technologické firmy Foxconn Terry Gou včera podepsali memorandum o spolupráci.

22.7.2015

Sklizeň bude horší než vloni

Východní Čechy - V kraji pokračuje sklizeň ozimého ječmene, hotová je zhruba z poloviny. Výnosy zatím mírně převyšují loňské

14.7.2015

Svatá Markéta srp do žita nehodila

Chrudimsko - V některých částech Chrudimska už sklízejí, jinde zemědělci čekají, až obilí uschne

10.7.2015

Nezaměstnanost je nízká. Firmy těžko hledají pracovníky

Východní Čechy - Ve východních Čechách v červnu opět ubylo nezaměstnaných. Úřady práce evidovaly celkem 34 670 lidí bez práce, což je asi o 1500 méně než v květnu.

28.6.2015

Deník opět přináší škálu jedinečných dárků

Východní Čechy - Vážení předplatitelé Deníku… A pokud jimi ještě nejste, nechte se zlákat a prostudujte naši nabídku.

18.6.2015

Výrobní družstvo invalidů slaví padesát let existence

Heřmanův Městec - Výrobní družstvo invalidů Obzor zve na výstavu k 50 letům od svého založení . Expozice se uskuteční v Židovském dvojdomku od 20. do 26. června a otevřena bude každý den od 10 do 16 hodin. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek od 16 hodin.

16.6.2015

Hotely, kempy i penziony se na léto rychle plní

Východní Čechy - Dva týdny před začátkem prázdnin jsou v turistických destinacích na východě Čech mnohde již z poloviny zarezervované ubytovací kapacity. Zájem dovolenkářů je podle hoteliérů větší než vloni a nejvíc je směrován do přelomu července a srpna. Poptávce přispívá skutečnost, že ceny většinou zůstaly na loňské úrovni.

16.6.2015

Investoři mají o průmyslovou zónu zájem

Chrudim - Chrudimští radní na prvním červnovém zasedání projednali žádost o odkup pozemků v průmyslové zóně Chrudim-západ, kterou předložila společnost Peform Chrudim.

9.6.2015

Nezaměstnanost v květnu opět klesla. V Pardubickém kraji se blíží rekordu

Východní Čechy - Nezaměstnanost minulý měsíc opět poklesla a v Pardubickém kraji se dostala na 4,8 procenta, což je druhý nejlepší květnový výsledek od vzniku kraje.

8.6.2015

Dobrá zpráva pro všechny: Chrudimský deník dva týdny zdarma

Chrudimsko - Pro všechny, kteří stále váhají se zakoupením předplatného Chrudimského deníku, máme skvělou nabídku! Sjednejte si předplatné na zkoušku zdarma po dobu 14 dnů.

5.6.2015

Výstavu Naše pole zahájí ministr Jurečka

Nabočany - Dvoudenní výstavu Naše pole v úterý 9. června zahájí ministr zemědělství Marian Jurečka. Pozemek pro tuto tradiční expozici je umístěn mezi obcemi Kočí a Nabočany. V roce 2001 tato akce navázala na dlouholetou tradici polních dnů v Chrudimi pořádanou společností Oseva Agri Chrudim, a. s. a letos se koná již patnáctý ročník.

26.5.2015

Výrobce řetězů Pewag investuje 800 milionů

Vamberk/Chrudim - Rakouský výrobce řetězů Pewag ve svých východočeských závodech ve Vamberku a v Chrudimi investuje do rozvoje výroby 800 milionů korun.

25.5.2015

Benzin už zdražuje jen pomalu

Východní Čechy - Ceny benzinu a nafty u pump dál rostou, ale už pomaleji než v uplynulých týdnech. Mírnějšímu zdražování nahrává rychle posilující česká měna.

22.5.2015

Smuteční síň v Chrudimi má nového nájemce

Chrudim - Po dlouhých letech změnila smuteční síň v Chrudimi nájemce. Novým provozovatelem se stala Pohřební služba Charon, která má své kanceláře nejen v Chrudimi, ale i v Heřmanově Městci, Pardubicích, Hradci Králové a provozuje obřadní síně v Týništi nad Orlicí, Benešově u Prahy a Týnci nad Sázavou.

14.5.2015

Pardubický kraj má třetí nejnižší nezaměstnanost v ČR

Východní Čechy - Nezaměstnanost v regionu v dubnu výrazně poklesla. Bez práce bylo 39 282 lidí, což je o 4196 nezaměstnaných méně než v březnu.

3.4.2015

Dosud největší dražba letošního roku: mrazírny a chladírny v Hlinsku

Hlinsko - Areál mrazíren a chladíren v Hlinsku na Chrudimsku, jeden z nejmodernějších svého druhu v tuzemsku, jde do letos zatím největší dražby v České republice. Vyhlásila ji společnost Naxos, jeden z předních dražebníků.

30.3.2015

Vodárenská společnost Chrudim zvýšila zisk na 18,6 milionu korun

Chrudim - Vodárenská společnost Chrudim, která provozuje vodárenskou a kanalizační síť na Chrudimsku, zvýšila v účetním období od 1. října 2013 do konce září 2014 meziročně čistý zisk o zhruba dva miliony na 18,6 milionu korun. Výroba pitné vody i produkce odpadních vod se sice proti předchozímu období snížily, společnost ale odběratelům fakturovala větší množství.

24.3.2015

Podepsáno. Stát nalije do Kvasin dvě miliardy korun

Královéhradecko, Kvasiny - Premiér Bohuslav Sobotka a hradecký hejtman Lubomír Franc podepsali v pondělí memorandum o veřejné podpoře ve výši dvě miliardy do rozvoje zóny v Kvasinách.

10.3.2015

Nezaměstnanost na jaře výrazně klesne

Východní Čechy - V Pardubickém kraji poklesla nezaměstnanost z lednových 6,5 na 6,4 procenta, v Královéhradeckém z 6,4 na 6,2 procenta. Bez práce bylo v hradeckém kraji ke konci měsíce 23 564 lidí. V Pardubickém kraji bylo v evidenci 22 521 lidí bez práce. Na jaře se však čeká ještě výraznější úbytek lidí bez práce. Nejlepší situace v regionu je dlouhodobě na Rychnovsku, kde Škoda Auto chystá velké investice v Kvasinách. V únoru tam klesla nezaměstnanost na 4,4 procenta a Rychnovsko tak bylo okresem s třetí nejmenší nezaměstnaností v České republice.

9.3.2015

Benzin u pump už stojí zase přes třicet korun za litr

Východní Čechy - Pohonné hmoty teď budou na čerpacích stanicích jen zdražovat. Výrazně totiž roste cena ropy.

6.3.2015

V areálu po vojácích začal Era-Pack stavět nové sklady

Chrudim - Společnost Era-Pack Chrudim zbuduje skladové haly v tzv. Depu, bývalém areálu vojenských opraven na severním okraji Chrudimě. Desetihektarový areál s 38 budovami a železniční vlečkou u výpadovky na Pardubice koupila firma ve výběrovém řízení ministerstva obrany na prodej nepotřebného majetku.

25.2.2015

Regionální značkou se pyšní další produkty

Železné hory - V heřmanoměsteckém Multifunkčním centru zasedla před několika dny již posedmé certifikační komise, která měla za úkol ohodnotit čtyři nové žádosti o získání certifikátu „Železné hory, regionální produkt".

20.1.2015

Svoz listí zvýší cifru na složence

Chrudimsko - Povinnost obcí, které se nově musejí postarat o zajištění místa pro sběr trávy, listí a dalšího biologicky rozložitelného odpadu, stojí v Chrasti za zdražením ročního poplatku hrazeného občany. Místo dosavadních 550 korun tu lidé od letoška zaplatí 570 korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT