VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

24.3.2015

Podepsáno. Stát nalije do Kvasin dvě miliardy korun

Královéhradecko, Kvasiny - Premiér Bohuslav Sobotka a hradecký hejtman Lubomír Franc podepsali v pondělí memorandum o veřejné podpoře ve výši dvě miliardy do rozvoje zóny v Kvasinách.

10.3.2015

Nezaměstnanost na jaře výrazně klesne

Východní Čechy - V Pardubickém kraji poklesla nezaměstnanost z lednových 6,5 na 6,4 procenta, v Královéhradeckém z 6,4 na 6,2 procenta. Bez práce bylo v hradeckém kraji ke konci měsíce 23 564 lidí. V Pardubickém kraji bylo v evidenci 22 521 lidí bez práce. Na jaře se však čeká ještě výraznější úbytek lidí bez práce. Nejlepší situace v regionu je dlouhodobě na Rychnovsku, kde Škoda Auto chystá velké investice v Kvasinách. V únoru tam klesla nezaměstnanost na 4,4 procenta a Rychnovsko tak bylo okresem s třetí nejmenší nezaměstnaností v České republice.

9.3.2015

Benzin u pump už stojí zase přes třicet korun za litr

Východní Čechy - Pohonné hmoty teď budou na čerpacích stanicích jen zdražovat. Výrazně totiž roste cena ropy.

6.3.2015

V areálu po vojácích začal Era-Pack stavět nové sklady

Chrudim - Společnost Era-Pack Chrudim zbuduje skladové haly v tzv. Depu, bývalém areálu vojenských opraven na severním okraji Chrudimě. Desetihektarový areál s 38 budovami a železniční vlečkou u výpadovky na Pardubice koupila firma ve výběrovém řízení ministerstva obrany na prodej nepotřebného majetku.

25.2.2015

Regionální značkou se pyšní další produkty

Železné hory - V heřmanoměsteckém Multifunkčním centru zasedla před několika dny již posedmé certifikační komise, která měla za úkol ohodnotit čtyři nové žádosti o získání certifikátu „Železné hory, regionální produkt".

20.1.2015

Svoz listí zvýší cifru na složence

Chrudimsko - Povinnost obcí, které se nově musejí postarat o zajištění místa pro sběr trávy, listí a dalšího biologicky rozložitelného odpadu, stojí v Chrasti za zdražením ročního poplatku hrazeného občany. Místo dosavadních 550 korun tu lidé od letoška zaplatí 570 korun.

6.1.2015

Čtyři pětiny obyvatel východních Čech hledají finanční pomoc u rodiny

Východní Čechy  - Čtyři pětiny obyvatel východních Čech hledají v těžké finanční situaci finanční a emocionální pomoc u své rodiny taková jsou některá ze zjištění vyplývajících z exkluzivního průzkumu, který byl realizován agenturou STEM/MARK pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK).

4.1.2015

Sedm tipů pro finančně úspěšný rok 2015

Východní Čechy – Stejně jako kapr ke štědrovečerní tabuli patří k novému roku předsevzetí. Nejčastěji se týkají kouření nebo alkoholu. Obvykle jen hrstka lidí je však schopná své cíle dodržet. Málokdo si ale uvědomuje, že právě vyjmenované zlozvyky výrazně zatěžují rodinný rozpočet.

25.12.2014

Růst mezd? Bude to boj, přiznávají odbory v kraji. Firmy ho neplánují

Východní Čechy – Růst počtu zakázek se týká v první řadě firem v automobilovém a elektrotechnickém průmyslu, kterých je ve východních Čechách požehnaně, ale ani ty v příštím roce platy mnohdy zvyšovat nebudou. Odbory zpravidla požadují pětiprocentní růst mezd, jejich předáci však sami předpokládají, že jejich požadavky splněny nebudou.

19.12.2014

Pilařovi kapři budou nově i na Stromovce

Chrudim Nastal čas prodeje vánočních kaprů. Lukavický rybář Jiří Pilař bude i v letošním roce nabízet šupináče hned na několika místech v Chrudimi. 

18.12.2014

Dluhů se obávají především lidé ve středním věku

Chrudimsko - Každý třetí obyvatel České republiky se obává, že se může dostat do finančních problémů a zadlužit se. Největší obavy z vysokých dluhů mají přitom ženy ve věku 45 až 59 let, žijící v Čechách. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zabývá správou pohledávek.

16.12.2014

Varroáza hubí včely ve velkém

Chrudimsko - Na Chrudimsku jsou ztráty okolo 17%, včelaři očekávají hubený rok.

11.12.2014

Firma z Chrudimska začala vyrábět topení pro elektromobily

Třemošnice - Tlaková slévárna hliníkových slitin Kovolis Hedvikov z Třemošnice na Chrudimsku začala vyrábět díly pro elektromobily. Dodávka nezávislého topení zatím bude v řádu desítek tisíc kusů, v budoucnu to může být další nosný výrobní program firmy.

9.12.2014

Rychnovsko má třetí nejnižší nezaměstnanost v Česku

Východní Čechy - V Pardubickém kraji se v listopadu v souvislosti s ukončením některých sezonních prací mírně zvýšila nezaměstnanost, v Královéhradeckém je stejná jako v říjnu.

9.12.2014

Etikety piva Rychtář dostávají v těchto dnech novou grafickou podobu

Hlinsko - Pamětníci si možná vzpomenou, že stávající etikety se s malými úpravami používaly téměř dvacet let. Za tu dobu se toho v pivovaru změnilo opravdu hodně.

4.12.2014

Elektrárny Opatovice opět zdraží teplo

Opatovice nad Labem - Elektrárny Opatovice zdraží od nového roku teplo v průměru o 4,7 procenta. Kromě odebraného tepla budou domácnosti platit fixní částku za sjednaný výkon. U tříčlenné domácnosti se roční platba zvýší asi o 500 Kč, uvedl mluvčí firmy Martin Sýkora.

2.12.2014

Na včelstva udeřila varroáza, včelaři začínají počítat padlé

Chrudimsko - Varroáza letos udeřila nejenom na včelaře na Chrudimsku v nebývalém rozsahu. Na vině je přitom souhra několika okolností, a to mírná zima, kvůli které roztoči přežili v úlech ve velkém množství a také malá snůška medu, takže nakažené včely loupily v cizích úlech a mohly infekci předávat dál. Podle některých včelařů je však brzy na to činit katastrofické scénáře.

28.11.2014

Vánoční stromky z obecních lesů bývají obvykle levnější

Chrudimsko - Vánoční stromek může stát pět stovek, ale také třeba jen 70 korun. Symbol Vánoc je totiž občas možné pořídit nejen od prodejců u hypermarketů nebo od kašny na chrudimském náměstí.

27.11.2014

Firma z Jablonného nad Orlicí přijme desítky zaměstnanců

Jablonné n. O. – Firma Formplast Purkert z Jablonného nad Orlicí, která vyrábí plastové díly pro automobilový průmysl, dokončila novou logistickou halu a nakoupila nové technologie pro vstřikování plastů.

26.11.2014

Voda zdraží, paušál ale klesne

Chrudimsko – Lidé odebírající vodu od Vodárenské společnosti Chrudim (VS) zaplatí příští rok za každý kubík životodárné tekutiny přibližně o pětikorunu víc. Odběratelé s nejmenšími vodoměry ale ušetří za tzv. paušál. Ten u nich v součtu vodného a stočného klesne ze stávajících 2001 korun na příštích 1541 Kč.

25.11.2014

České potraviny? Jen naoko, stěžují si farmáři

Východní Čechy, Chrudim - Zemědělci si stěžují na údajně nekalé praktiky velkých producentů potravin, kteří za český výrobek označují i ten, který z větší části pochází ze zahraničí. A vyzvali v pondělí zákazníky, aby nakupovali v podnikových prodejnách provýrobců.

21.11.2014

Sociální podnikání? To je nová příležitost

Pardubický kraj - Co je to sociální podnikání? „Hraje důležitou roli v místním rozvoji a významně přispívá k vytváření pracovních příležitostí pro osoby se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním," sdělila Kateřina Procházková Skůpová z Oddělení komunikace kanceláře hejtmana Pardubického kraje.

20.11.2014

Nejvyšší čas objednávat si vánoční dárky. Ale po internetu dejte pozor

Pardubicko – Čas do vánočních svátků se pomalu ale jistě krátí. Pokud nepatříte k těm, kteří dárky pod stromeček pro jistotu nakupují už od května, nastává právě teď nejvyšší čas k objednávání.

18.11.2014

Krčma krále Artuše sklízí úspěchy u hostů i odborníků

Chrudim - V tradiční soutěži Hospůdka roku 2014 tentokrát čtenáři Chrudimského deníku vybrali Krčmu krále Artuše ve Slatiňanech. A není divu. Oblíbenou slatiňanskou restauraci totiž ocenili i odborníci na letošním festivalu Apetit v pardubicích, kde se stala zaslouženě východočeskou restaurací roku 2014.

22.10.2014

Z babího léta rovnou do zimy. I s autem

Východní Čechy - Je nejvyšší čas, aby se řidiči objednali v pneuservisech na přezutí letních pneumatik na zimní. Listopad, od kdy je zimní výbava pro většinu řidičů prakticky povinná, se totiž rychle blíží a pneuservisy opět budou praskat ve švech.

16.10.2014

Zahrádkáři na moštování nebohatnou

Chrudimsko - Při pohledu na ceny džusů a jablečných moštů na pultech obchodů nejednoho drobného pěstitele napadne, že by mohl pít mošt vyrobený z vlastního ovoce.

9.10.2014

Nezaměstnanost klesla. Nejvíc na Pardubicku

Východní Čechy – Nezaměstnanost se v září snížila ve všech okresech regionu.

8.10.2014

Půjčky do pěti tisíc korun nejčastěji využívají ženy středního věku

Chrudimsko - Většina Čechů nemá úvěr na vysokou částku, zato je tíží malé dluhy v podobě neuhrazených splátek, složenek a různých pokut.

18.9.2014

Nejdražší jsou včely na jaře před snůškou

Chrudim - Spolek včelařů Chrudim letos slaví 150 let od svého založení. Oslavy tohoto výročí budou mít několik podob.

5.9.2014

Brambory z farmy si našly kupce

Železné hory - Mezi certifikované regionální produkty Železnohorského regionu patří brambory, které pěstuje Josef Navrátil z Kraskova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení