VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

3.9.2014

Bude čím sladit čaj? Medu je letos o polovinu méně

Chrudimsko - Na vině je především brzké jaro. Prakticky zmizely mšice s jejichž pomocí včely produkují tmavý medovicový med.

20.8.2014

První obchodní centrum na východě Čech slaví 40 let

Pardubice – Pardubický obchodní dům Prior tuto sobotu oslaví 40 let od svého otevření.

10.8.2014

Úřady práce: Nabídka volných míst v červenci vzrostla

Východní Čechy - V červenci bylo v regionu bez práce 45 840 lidí. V Královéhradeckém kraji  se oproti červnu situace nezměnila, podíl nezaměstnaných i minulý měsíc  činil 6,3 procenta, v Pardubickém kraji se zvýšil o desetinu procentního bodu na 6,2 procenta.

7.8.2014

Ovoce je letos hodně, východočeské pálenice zahajují výbornou sezonu

Východní Čechy - Pěstitelské pálenice se již plní třešněmi, jablková sezona vypukne na konci září. Ceny pálenek zůstaly stejné jako vloni.

30.7.2014

Prodejna Evona na Resselově náměstí dostala nový kabát

Chrudim - Budova prodejny má od léta novou fasádu a výlohu. Změnil se kompletně i interiér prodejny. Nové je osvětlení, moderní zařízení nahradilo staré a ubylo pultů.

29.7.2014

Vlčnovský sedlák má téměř posekáno, výnosy jsou dobré

Chrudimsko - Žně na Chrudimsku postupují dobře a někde už jsou dokonce v závěru. „Potřebujeme tak dva tři dny dobrého počasí a budeme mít posekáno," hlásil například vlčnovský farmář Miloslav Zitko, jenž obhospodařuje více než 400 hektarů polí.

2.7.2014

Hospůdka roku 2014: Soukromý klub SMT

Chrudimsko - Tady je nám fajn… aneb Dejte hlas místu, kde je Vám dobře.

2.7.2014

Hospůdka roku 2014: Klub U Jáji

Chrudimsko - Tady je nám fajn… aneb Dejte hlas místu, kde je Vám dobře.

2.7.2014

Hospůdka roku 2014: Restaurace Eden

Chrudimsko - Tady je nám fajn… aneb Dejte hlas místu, kde je Vám dobře.

2.7.2014

Hospůdka roku 2014: Penzion Zlatá Studna

Chrudimsko - Tady je nám fajn… aneb Dejte hlas místu, kde je Vám dobře.

2.7.2014

Hospůdka roku 2014: U Kamenné studny

Chrudimsko - Tady je nám fajn… aneb Dejte hlas místu, kde je Vám dobře.

2.7.2014

Hospůdka roku 2014: Krčma krále Artuše

Chrudimsko - Tady je nám fajn… aneb Dejte hlas místu, kde je Vám dobře.

30.6.2014

Jak funguje oddlužení?

Východní Čechy - Zadluženost českých domácností se podle statistik ČNB pohybují v bilionech korun. Naštěstí ale přibývá těch, kteří se snaží svou tíživou situaci řešit dříve, než jim doma zazvoní exekutoři. Pokud vám dluhy přerostly přes hlavu, můžete zažádat o oddlužení.. Jen v květnu 2014 toho využilo 1 414 obyvatel České republiky.

24.6.2014

Při aukci energií můžete dost ušetřit

Heřmanův Městec - Po prvním úspěšném kole, jež proběhlo začátkem roku, mají občané Heřmanova Městce možnost zúčastnit se další aukce a opět vysoutěžit nižší ceny za zemní plyn i za elektřinu.

20.6.2014

Kdy se vyplatí sloučit půjčku do jedné?

Východní Čechy - Splácíte více splátek a přerůstají vám přes hlavu? Pomoci by mohla konsolidace půjček, na kterou láká čím dál více bank. Kdy se vyplatí a v jakých případech není vhodnou volbou?

17.6.2014

Proč změnit dodavatele energií již nyní?

Východní Čechy - Vhodnou změnou dodavatele energií můžete ušetřit tisíce ročně. Pokud chcete využít výhodnější nabídky už v následující topné sezóně, neměli byste se změnou dlouho otálet. Právě teď je na to vhodná doba!

9.6.2014

Vývoj hypotečních sazeb: Co nás čeká v létě?

Východní Čechy - Hypotéky nadále zlevňují. Průměrná úroková sazba meziměsíčně klesla o pět setin procentního bodu -  z 2,93 % na 2,88 %. Tak nízko to ještě nebylo! Ideální čas na to přemýšlet o vlastním bydlení, tvrdí odborníci.

6.6.2014

Proč se nevyplatí fixovat ceny energií?

Východní Čechy - S fixací cen energií se v poslední době doslova roztrhl pytel. Dodavatelé lákají své klienty na jistotu pevné ceny na předem smluvenou dobu. Zafixujte si cenu a nemusíte se bát neustálého zdražování energií, slyšíme ze všech stran. Je ale tato nabídka skutečně tak výhodná, jak se tváří?

6.6.2014

Teplárny odmítají přechod z uhlí na plyn: 'Teplo výrazně zdraží'

Východní Čechy - Uhelné teplárny bijí na poplach, nechtějí přecházet na zemní plyn, s nímž počítá nová státní energetická koncepce. Na zemní plyn nechce v příštích deseti letech přejít ani jeden z 23 členů Teplárenského sdružení České republiky.

31.5.2014

SOUTĚŽ o titul "Tady je mi fajn" pro rok 2014

Východní Čechy - Hlasujte o nejoblíbenější hospůdku čtenářů Deníku, aneb dejte hlas místu, kde je vám dobře…

27.5.2014

Hypotéka, nebo nájem: Co je pro vás lepší?

Východní Čechy - Bydlet „ve svém" a zadlužit se tak na léta, nebo raději v podnájmu, který vám ale patřit nikdy nebude? Češi výrazně inklinují k první variantě. Přesto nelze jednoznačně určit, která varianta je lepší. Kdy se vyplatí sáhnout po hypotéce a kdy být raději v pronájmu?

13.5.2014

Lidí bez práce výrazně ubylo, dobře bude i v dalších měsících

Východní Čechy - Díky jarnímu rozjezdu sezonních prací ve stavebnictví či zemědělství v dubnu výrazně klesl počet lidí bez práce. Například na Chrudimsku či Svitavsku našel nově práci každý osmý nezaměstnaný.

24.4.2014

Plyn v Pardubickém kraji patří mezi nejdražší! Jak ušetřit?

Chrudim - Ceny zemního plynu se značně liší napříč celou republikou. Bohužel Pardubický kraj patří mezi ty nejdražší oblasti. Obyvatelé Chrudimi, Hlinska, Skutče a okolí si musí oproti Praze nebo jižním Čechám výrazně připlatit.

10.4.2014

Zavřená ulice mi zničí živnost, bojí se majitel pizzerie

Chrudim - Kvůli rekonstrukci vodovodu a kanalizace teď nelze přejet z horní části chrudimské Škroupovy ulice přes železniční přejezd do města a ani opačně.

1.4.2014

Registrační kasy straší živnostníky

Chrudim - Živnostníkům a všem ostatním, kteří včera odevzdávali daňové přiznání na chrudimský finanční úřad, by asi nestačilo ani parkoviště dvojnásobných rozměrů a zakroucené frontě poplatníků byl občas těsný i vestibul budovy, takže lidé čekali venku.

20.3.2014

SOUTĚŽ: Hrajte o zapůjčení škodovky na víkend

Východní Čechy – Chcete mít po zimě zkontrolovaný vůz nebo si přes víkend zajezdit v nové oktávce? Tak právě pro vás, milí čtenáři, připravil regionální Deník ve spolupráci s firmou HAVEX-auto, která má své pobočky ve východních a středních Čechách a v Praze, zajímavou soutěž o atraktivní ceny.

11.3.2014

Na východě Čech v únoru přestala růst nezaměstnanost

Východní Čechy - Nezaměstnanost je za vrcholem. Díky teplému únoru se na východě Čech začaly s předstihem rozbíhat sezonní práce.

6.3.2014

V Hlinsku se konají setkání s podnikateli

Hlinsko - Vedení města Hlinska ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou a Úřadem práce Hlinsko zve představitele místních firem a živnostníky na pracovní setkání, které se uskuteční ve čtvrtek od 16 hodin. Dále zve rovněž na pracovní setkání s podnikateli v oblasti cestovních ruchu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. března od 16 hodin.

21.2.2014

Fokus má za sebou rok nabitý novými výzvami

Hlinsko - Ve středisku Hlinsko díky grantu Nadace ADRA získali dobrovolníci svoje stálé a dobře vybavené zázemí.

17.2.2014

Východočeši tankovali levněji benzin i naftu

Východní Čechy – Levnější pohonné hmoty v minulém týdnu tankovali východočeští  řidiči. Na čerpacích stanicích se ceny pohybovaly o několik halířů nižší než o týden dříve.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení