Představitelé obchodního řetězce Family Centrum tento týden potvrdili, že mají zájem postavit naproti Kauflandu svou prodejnu.

Jednali s nimi městský architekt Karel Thér a vedoucí odboru územního plánu a rozvoje města Petr Kopecký. O výsledcích poté informovali místostarostu Petra Řezníčka. „Příchod tohoto obchodního řetězce do Chrudimě je nyní pouze ve stadiu úvah. Jeho zástupci se při jednání dozvěděli, že prodejna v tomto místě Chrudimě neodporuje územnímu plánu. Vyslechli si také připomínky architekta ke stavbě a hovořilo se rovněž o tom, jak bude vedena kanalizace od prodejny do čističky odpadních vod. Dalším bodem diskuze bylo vyřešení dopravy,“ uvádí Petr Řezníček.

Kanalizaci si musí investor výstavby Family Centra vyřešit sám, to není záležitostí města. Také připomínky městského architekta bude muset splnit.

Dopravní napojení přízemní stavby ve tvaru obdélníku se zrealizuje za pomoci sjezdu v místě, které leží mezi silnicemi na Vlčnov a Kočí. Přidat další rameno „kruháku“ u Kauflandu možné není. „Doprava už by se tím totálně ucpala,“ míní místostarosta Řezníček.

Objekt Family Centra je nyní možné vidět v sousedních Pardubicích, stojí v blízkosti obchodního domu Interspar. Datum otevření prodejny v Chrudimi se v současné době těžko odhaduje, dosud totiž není zahájeno žádné řízení potřebné k zahájení výstavby.

Koupěchtivá veřejnost by se v obchodu, který bude stát naproti Kauflandu směrem na Vysoké Mýto, mohla dočkat široké nabídky zboží nepotravinářského charakteru. Ve Family Centrech v celé republice jsou většinou umístěny specializované prodejny kosmetiky, obuvi, textilu, drogerie a elektroniky.