Každá zakázka v ceně nad 200 tisíc korun má být podle tohoto usnesení zveřejněna na webových stránkách města, aby se o ni mohlo ucházet víc firem. V případě rozhledny Bára se radní rozhodli, že generální dodávku stavby přenechají firmě e–M.R.A.K. z Prahy, kterou zastupuje Martin Rajniš. Tento renomovaný architekt je mimo jiné autorem letos otevřené Poštovny Anežka, která stojí na vrcholu hory Sněžka.

Smluvní cena dodávky činí 2,63 milionu korun. Tato částka se ale sníží díky vlastnímu dřevu, převážně modřínu z městských lesů a na zlevnění stavby se rovněž významně podílí daň z přidané hodnoty, kterou si městské lesy s dodavatelem vyúčtují.

Vyhlídková věž ponese jméno Bára, vymyslel ho její tvůrce. Jejími součástmi budou hromosvod a osvětlení, „chaloupka“ pro obsluhu rozhledny, oplocení, kamerový systém a veřejné mobilní záchodky. Dodávka elektřiny se realizuje propojením od skládky na Podhůře.Bára totiž musí být osvětlena kvůli leteckému provozu.

Rozhledna Bára bude veřejnosti zpřístupněna 15. května roku 2008. Stane se atraktivní součástí rekreačních lesů na Podhůře, které se úpravou lesních cest, vybudováním dětského přírodního hřiště sdřevěnými hracími prvky nebo informačními tabulemi stávají centrem aktivního odpočinku lidí zChrudimě a širokého okolí. Město Chrudim na svém území dosud žádnou rozhlednu nemá. Primát vtomto směru má obec Proseč a celý mikroregion Maštale, kde vposledních letech bylo postaveno hned několik rozhleden. Jejich autorem je prosečský starosta Martin Novák.