Vlastník plánuje investice do posílení tržního podílu a oživení značky ETA. Část podniku zabývající se automobilovou výrobou zůstane v Hlinsku, ale bude postupně integrována do společnosti Plastkov, výrobce plastových dílů pro automobilový průmysl, rovněž ve vlastnictví Benson Oak. Strategický rozvoj ETA povede dosavadní ředitel divize spotřebiče Albert van Gelder. Automobilovou výrobu převezme pod své vedení Lucie Baleková, která nově přichází z TRW Automotive.

„Pro další rozvoj společnosti je nejlepší, když její dvě části budou ve dvou nezávislých společnostech s vlastní strategií a vlastním novým managementem. Obě části mají velký potencál dalšího růstu obratu i ziskovosti. Půjde přitom pouze o organizační změnu a nebudou následovat žádné přesuny lidí nebo strojů v Hlinsku ani v Liberci,“ uvádí k reorganizaci Tomáš Fencl, viceprezident Benson Oak.

I když si pod pojmem ETA široká veřejnost představuje ve většině případů pouze elektrospotřebiče, nezanedbatelnou součást dnešních tržeb společnosti ETA tvoří i výroba pro automobilový průmysl. Ta se v roce 2007 podílela na celkových tržbách společnosti 41 % a za poslední tři roky zaznamenala dynamický nárůst. „Jedním ze strategických kroků, který společnost ETA v nejbližších měsících čeká, je postupné soustředění automobilové výroby, ve které vidíme velký potenciál, do jedné společnosti Plastkov, kterou Benson Oak koupil společně se společností ETA a která se na automobilovou výrobu specializuje,“ říká Lucie Baleková, pod jejíž vedení od dnešního dne automobilová výroba spadá. Jejím hlavním strategickým cílem bude zvýšení provozní a výrobní efektivnosti.

„Značka ETA je podle aktuálního výzkumu trhu vnímána jako tradiční, spolehlivá a praktická. Spontánní znalost značky dosahuje 96 %. Není však dostatečně využíván její potenciál, proto je jedním z našich hlavních cílů oživení značky ETA a její návrat k vedoucímu tržnímu podílu jak v České republice, tak na Slovensku. Konkrétním krokem, který plánujeme pro tento rok, je rozsáhlá marketingová a mediální kampaň,“ uvádí Albert van Gelder, který vede část firmy věnující se výrobě domácích spotřebičů.

Albert van Gelder pracuje ve společnosti ETA a.s. od března 2008 jako ředitel divize domácí spotřebiče a v minulosti úspěšně zaváděl v Čechách značky jako Douwe Egberts a Jihlavanka. Lucie Baleková se pohybuje v oblasti automobilového průmyslu již od roku 1999, naposledy jako ředitelka TRW Automotive. Dosavadní generální ředitel společnosti ETA a.s. Jiří Ondráček se stane předsedou dozorčí rady společností ETA a Plastkov.