Připravovaná trať se nachází na hřebenových partiích Železných hor. Za velmi příznivých sněhových podmínek by měla být upravována z Nasavrk ve směru na Kameničky. Zhruba osmikilometrová stopa bude pak směřovat do Krásného. Hlavní běžkařský okruh povede poté přes Prosíčku až na sečské Ústupky. Odtud se bude stáčet zpět do Krásného přes Přemilov a Vršov.

„Tento hlavní běžkařský okruh bude měřit přibližně šestnáct kilometrů,“ uvádí starosta Krásného Jaroslav Kučera. „Za finančního přispění krajského úřadu a firmy Trios jsme už zakoupili nezbytný sněžný skútr na úpravu tratí,“ vysvětluje Kučera. Hovoří i o další etapě projektu, kterou bude malý okruh pro rodiny s dětmi od Krásného do Polánky. „Ten bude měřit asi čtyři kilometry,“ dodává Kučera.

Sněhové podmínky na trati budou moci turisté posoudit také prostřednictvím nově instalovaných webových kamer. Ty budou tři – v Krásném, v Seči a v České Lhotici. Jako občerstvovací zastávka by měla sloužit Hospůdka pod věží v Krásném. V turistický úspěch nové tratě věří i nasavrcký starosta Milan Chvojka.

Mikroregion Centrum Železných hor tvoří obce Bojanov, Ctětín, České Lhotice, Hodonín, Horní Bradlo, Krásné, Křižanovice, Libkov, Liboměřice, Lukavice, Nasavrky a Seč. Vtěchto obcích žije asi 7500 obyvatel. Mikroregion byl založen 16. září 1999