Téměř osiřelý prostor si už prohlédli krajští radní Miloslav Macela a Miroslav Brýdl. Po depu, které stojí nedaleko výpadovky na Pardubice, je provedl starosta města Jan Čechlovský. „Tento areál je zajímá z toho důvodu, že by zde mohla být postavena badatelna Regionálního muzea Chrudim. Hovořili jsme i o jejím umístění, dobře se jeví prostor vpravo dole od vjezdu do areálu. Je to ale jen náš dohad, vyjádří se k tomu architekt,“ uvádí starosta Čechlovský.

Rada města doporučuje zastupitelstvu, aby schválením změny územího plánu dalo ministerstvům obrany a financí jasně najevo, že má Chrudim o převod vojenského depa vážný zájem. Ministryně obrany Vlasta Parkanová tuto myšlenku nezavrhla, a tak jsou představitelé Pardubického kraje a města v tomto směru připraveni vyvinout velkou iniciativu. „Jsme teprve na začátku, budeme absolvovat mnoho jednání,“ odhaduje perspektivu budoucího převodu krajský radní a chrudimský zastupitel Miloslav Macela.

Město Chrudim chce v areálu postavit „městečko“ s obchody, dílnami a možná i byty.

 

Poslední zaměstnanci vojenského depa v Chrudimi opustí areál do konce prosince. Potom bude prostor prázdný do doby, než ministerstvo osloví všechny případné zájemce. "Přednostní právo k převodu majetku mají státní složky. Nepředpokládáme ale, že by třeba policisté nebo hasiči projevili o depo zájem," poznamenal místostarosta Chrudimě Petr Řezníček.