Opozice napadla hospodaření města v otevřeném listu už před rokem, a situace se prý jen dál zhoršila. Kritika tvrdí, že město chybovalo například při zrušení pronájmu kulturního domu a sečského autokempu. Obě tato zařízení prý za bývalých nájemců vytvářela zisk a investovalo se také do jejich postupné obnovy. V kulturním domě je nyní mrtvo, autokemp hospodařil v minulém roce dokonce se ztrátou 150 tisíc korun.
Zastupitelé zpochybňují také postup města při snaze o získání nemovitostí v areálu Junior centra, za neúčelnou pokládají rovněž investici do nového hřiště u sečských bytovek. Stejně tak leží opozici v žaludku nákup hasičského vozu pro dobrovolný sbor, na jehož pořízení si Seč vzala třímilionový úvěr. Radnice navíc údajně neprokazuje své hospodaření dostatečně průhledně.
„Do letošního roku bylo samozřejmé, že jsme na vývěskách a stránkách města našli podrobné výsledky hospodaření za předchozí rok. Proto nás překvapilo, že letos bylo vyvěšeno jen několik neříkajících strohých řádků. Myslíme si, že důvod je špatné a hlavně velmi ztrátové hospodaření jak při vedlejší hospodářské činnosti tak činnosti městského úřadu. A to především v autokempu a v kulturním domě,“ uvádí se v listu, který adresoval zastupitel Jiří Nezval sečskému starostovi Luboru Schmittovi v reakci na předložené výsledky hospodaření.
Starosta kritiku odmítá. „Jak je třeba možné, že bývalý nájemce kempu městu ročně odváděl jen pětatřicet tisíc na ubytovacích poplatcích, když my jsme, v loňské nedobré sezóně, dokázali vybrat 130 tisíc? Asi jsme byli do té doby okrádáni,“ kontruje Schmitt. „A ztrátu jsme vykázali jen proto, že jsme do kempu hodně investovali,“ dodává starosta, který odmítá i ostatní výtky opozice. „Zastupitelům nic netajíme, fakta jim kdykoliv rádi předložíme,“ uzavírá Schmitt. (man)