Cílem úspěšného projektu je rozšíření nabídky volnočasových aktivit nízkoprahových klubů Šance pro Tebe. Finanční prostředky jsou určeny zejména na dovybavení produkčního centra domu Agora ve Štěpánkově ulici. Hudební sál bude vybaven gramofony, mixpultem, zesilovačem, reprobednami, mikrofony a další zvukovou technikou. Zároveň bude zakoupen velkoplošný stan pro pořádání venkovních produkcí.

Nové aktivity

„Tento projekt přispěje ke vzniku nových volnočasových aktivit pro klienty našich nízkoprahových klubů. Budou mít sami možnost si vyzkoušet např. mixování LP desek, DJ-ing, zkoušky beat boxu, naše začínající kapely, které využívají hudební zkušebnu Agory si budou moci nahrávat demo záznamy. Podpoříme u klientů smysluplné trávení volného času. Nabízíme mladým lidem možnost realizovat své nápady a využít svůj tvůrčí potenciál. Velkou změnu přinese mobilita produkčního centra, kdy budeme moci přijet za klienty do jejich přirozeného prostředí, kde se uplatní v produkční činnosti a zažijí pocit úspěchu před svými blízkými,“ popisuje projekt Leona Hniličková, vedoucí aktivačních programů Šance pro Tebe.

Komunity

Šance pro Tebe provozuje nízkoprahové kluby Futur, Kopretina a Agora v Chrudimi a klub Jeskyně v Prachovicích. Jsou určeny pro děti a mládež ve věku od šesti do dvaadvaceti let. Posláním Šance pro Tebe je podpora otevřené a tvořivé místní komunity.

Martina Šťastná