Osmnáct z jednačtyřiceti přihlášených projektů se tak může těšit na celkovou finanční podporu v hodnotě 700 tisíc korun a materiální podporu za dalších 100 tisíc.

Maximálních 50 tisíc korun získal na Chrudimsku projekt o.s. Šance pro Tebe s názvem Krok za krokem do života. Stejně uspělo i město Třemošnice (Lépe a bezpečněji u hlavní), MŠ Ronov nad Doubravou (Zahrada a hřiště v mateřské škole) a obec Prachovice (Historické ohlédnutí). Uspěli například i prachovičtí dobrovolní hasiči (Prachovice pro všechny, 45 tisíc korun a materiál), Společnost přátel Železných hor (Kde se rodí voda, 40 tisíc) nebo ZŠ Prachovice (Kdo tu žije s námi, 40 tisíc).

I když je třeba říci, že ne všichni obdrží podporu ve veškeré předem žádané výši, leckde již učinili první kroky k zahájení připravených projektů. Rada města Třemošnice již například přijetí padesátitisícového příspěvku schválila. Teď záleží jen na Třemošnických, kdy zrealizují projekt na umístění radarových měřičů rychlosti automobilů projíždějících městem, jehož celkový rozpočet činí 170 tisíc.

Úplný přehled všech podpořených projektů a přiznaných částek si můžete stáhnout ve formátu XLS ZDE!