VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cena Holcim už zná své vítěze

PRACHOVICE - V sobotu 19. května byli u příležitosti Dne otevřených dveří v závodě Holcim v Prachovicích vyhlášeny vítězné projekty druhého ročníku veřejné soutěže Cena Holcim pro rozvoj regionu.

20.5.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Marek Nečina

Soutěže vyhlášené letos v březnu společností Holcimse zúčastnilo celkem 25 projektů z okolních obcí. Odborná porota vybrala celkem osm projektů přispívajících k rozvoji regionu a vyhlásila i jednu speciální cenu. Celkem si návrhy rozdělí mezi sebou částku 430 tisíc korun.

Odborná porota složená ze zástupců firmy Holcima regionálních médií vybrala počátkem května tohoto roku celkem devět projektů, které nejlépe splňovaly kritéria soutěže - podpořit aktivitu místních obyvatel a zkvalitnit tak život obyvatel Prachovic a nejbližšího okolí. Do soutěže se mohly přihlásit projekty z oblasti ochrany životního prostředí, práce s mládeží a se sociálně slabšími skupinami obyvatel, obnovy veřejně využívaných prostor a jiných aktivit podporujících rozvoj obcí v této oblasti. Další podmínkou účasti byla realizace oceněných projektů do konce února 2008.

Nejaktivnější byly letos při přípravě projektů pro Cenu Holcim v Heřmanově Městci, odkud přišlo celkem sedm projektů. Nechyběly však ani projekty z Třemošnice, Seče, Prachovic, Ronova nad Doubravou, Míčova, Bousova a Bojanova. Několik projektů přihlásilyi organizace, které sice sídlí mimo region, ale vykonávají v něm svou činnost.

Částkou 90 tisíc korun byl odměněn návrh prachovické základní školy s názvem „Raději za školu” navazující na již započatou realizaci projektového vyučování environmentální výchovy, která byla firmou Holcim oceněna již v prvním ročníku soutěže. Tehdy byly z grantu pořízeny venkovní lavice a zahradnické náčiní k úpravě prostoru, v letošním roce zde budou dokončeny úpravy prostoru za školou, který by měl sloužit žákům školy i družiny k výuce, relaxaci a odpočinku.

Projekt SOŠ a SOU technické v Třemošnici „Studentská Mekka“ zaujal odbornou komisi natolik, že jej ocenila dotací 70 tisíc korun. Studenti se rozhodli upravit vlastními silami nevyužitý prostor v areálu školy na sportovní a odpočinkový kout, jehož součástí by byla i letní učebna. Kryté posezení v altánu, ohniště, hřiště na petanque, betonové stoly na tenis i hřiště na basketbal mladým učňům zpříjemní hodiny volna. V loňském roce bylo učiliště oceněno za projekt „Doubrava lidem“, v rámci kterého byly vybudovány lavičky a naučné tabule v části Přírodního parku Doubrava.

Vyučování na čerstvém vzduchu láká i zástupce základní školy v Seči, proto se rozhodli zrealizovat projekt „Zelená učebna“. Komise Holcim podpořila vytvoření projektu sloužícího k netradičním formám výuky v oblasti poznávání a ochrany životního prostředí částkou 65 tisíc korun. Zelená učebna by byla první částí dlouhodobého projektu. Počítá se s lavičkamia stolky, pěstebními záhony, slunečními hodinami, ukazatelem světových stran, bylinkovou spirálou, krmítkem pro ptáky a přírodní zvonkohrou. Arboretum, přírodní učebna, relaxační zóna a případně i dětské hřiště v bezprostřední blízkosti školy budou časem sloužiti veřejnosti.

Odborné i laické veřejnosti je určen Průvodce naučnou stezkou „Trilobiti na Paláci“, který do soutěže poslala Společnost přátel Železných hor. Za dotaci 50 tisíc korun by navrhovatelé rádi vytvořili nejen průvodce v podobě skládačky, ale i naučné tabule na stezce včetně jejich webové prezentace. Informace budou sloužit školám v rámci výuky, turistům i obyvatelům regionu.

Částka 45 tisíc korun pomůže i k vybudování další přírodní učebny, tentokrát v Základní škole praktické v Heřmanově Městci. „Přírodní učebna“ navazuje na práci započatou v loňském roce při budování Naučné a relaxační zóny, na kterou firma Holcim v rámci soutěže také přispěla. Zrekultivovaný areál školy by letos měl doplnit přístřešek, zámková dlažbaa dřevěné sezení. Stejně jako v loňském roce se do práce zapojí i sami žáci školy.

Ke sportovnímu vyžití a jako klidová zóna pro obyvatele a chataře v Míčově slouží místní sportovní areál. Zástupci TJ. TATRAN Míčov si předsevzali areál dobudovat a rozšířit o další jednoduchá sportoviště, zmodernizovat sociální zařízení, vytvořit klidovou zónu pro malé děti a otevřít půjčovnu sportovních potřeb a pomůcek. Hlavní cílovou skupinou je místní mládež, které tak nabízí sportoviště alternativu smysluplného trávení volného času. Projekt Relaxačního a sportovně společenského centra byl oceněn částkou 40 tisíc korun.

Mateřská škola v Bojanově přihlásila do soutěže projekt s názvem „Poznáváme přírodu“ pro děti z mateřské a základní školy i jejich rodiče. Dotace 30 tisíc korun poslouží k zakoupení sazenic na živý plot, materiálu pro vybudování ptačích budek, lup, mikroskopů, učebnica dalších pomůcek, díky kterým se děti lépe naučí rozumět všemu, co se děje v přírodě. Ruce k dílu v bojanovské mateřské škole přiloží jak děti, tak rodiče.

Ocenění se dostalo i projektu Petra Boháče, starosty Sboru dobrovolných hasičů Konopáč z Heřmanova Městce, který do soutěže přihlásil návrh „Rekonstrukce obecní lávky“. Obecní lávka přes potok je využívána k přemostění pěší stezky v obci. Částka 20 tisíc korun přispěje nejen k rekonstrukci lávky, ale i opravě nádržky, která slouží jako zásobárna vody hasičům. Zdržují se zde jak malé rybky, tak raci, kteří jsou zárukou čistoty místní vody. Nádržku bude lemovat zábradlí a zachovají se i schody z přírodního kamene.

Speciální cena byla udělena projektu „Nuda v Prachovicích“, kterou do soutěže přihlásilo o.s. Šance pro Tebe. Porotu zaujala především snaha sdružení o integraci dětí a mladých lidí. Projekt je příležitostí pro děti ze sociálně slabších rodin k vyniknutí, prosazení se a zvýšení sebevědomí. Obsahem návrhu jsou dvě víkendové akce plné her a soutěží názvem Nuda v Prachovicích. Akce by měly přispět k většímu vzájemnému respektu místních obyvatel, i proto jsou v plánu ukázky romské kultury a zvyků. Mládež čekají i dva výlety do okolí.

20.5.2007
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Řemeslné práce - Řemeslné práce Pomocný pracovník12 800 Kč

Pomocní pracovníci ve výrobě jinde neuvedení Pomocní pracovníci ve výrobě jinde neuvedení. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12800 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Místo výkonu práce: Hlinsko - Poličská 444, První kontakt učiňte prosím na výše e-mailové adrese.. Pracoviště: Eurozone cz s.r.o. - hlinsko, Poličská, č.p. 444, 539 01 Hlinsko v Čechách 1. Informace: Mikhail Egorenkov, +420 776 717 673.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník18 810 Kč

Sociální pracovníci v oblasti veřejné správy Sociální pracovník/ce. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MÍSTO VÝKONU PRÁCE: ÚP ČR KoP Chrudim, Pardubická 310, POŽADAVKY: Požadovaná kvalifikace sociálního pracovníka podle zákona č. 108/2006 Sb. O sociálních službách. , Pružná pracovní doba. Nástup březen-duben 2018. , První kontakt prosím učiňte na výše uvedené e-mailové adrese nebo přímo na provozovně. Předem si ale domluvte termín návštěvy, aby byl zodpovědný pracovník přítomen.. Pracoviště: Úřad práce české republiky - úp čr, kontaktní pracoviště chrudim, Pardubická, č.p. 310, 537 01 Chrudim 1. Informace: Jana Bezdičková, +420 950 119 500,950 119 300.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník18 810 Kč

Sociální pracovníci v oblasti veřejné správy Sociální pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MÍSTO VÝKONU PRÁCE: Městský úřad Hlinsko, Poděbradovo nám. 1, NÁPLŇ PRÁCE: Výkon agendy veřejného opatrovnictví, výkon činnosti sociální práce na obci. , POŽADAVKY: VOŠ nebo VŠ se zaměřením v souladu s ust. § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Znalost příslušných právních norem. Schopnost zvládat a řešit zátěžové situace a jednat s lidmi v krizových situacích a s různým omezením svéprávnosti. Komunikativní dovednosti, pečlivost, zodpovědnost. Znalost práce na PC - Word, Excel, Outlook. Ochota k dalšímu profesnímu vzdělávání v oboru. Ochota k vysokému pracovnímu nasazení. ŘP sk. B. Praxe v oboru výhodou. , První kontakt prosím učiňte na výše uvedené e-mailové adrese zasláním životopisu do 9. 3. 2018 do 14 hod. - lhůta pro podání přihlášky. Obálku označte "VŘ - sociální pracovník"., Více o podmínkách výběrového řízení na stránkách www.hlinsko.cz.. Pracoviště: Město hlinsko, Poděbradovo náměstí, č.p. 1, 539 01 Hlinsko v Čechách 1. Informace: Martin Vtípil, +420 469 315 371.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B14 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič/ka dodávky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: pekárna Včelákov 28, Pracovní smlouva na rok., POŽADAVKY: ŘP sk. B, ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: svoz zaměstnanců zajištěn v okolí Včelákova, První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle v době od 7:00 - 13:00 hod nebo přímo na provozovně. Předem si ale domluvte termín návštěvy, aby byl zodpovědný pracovník přítomen.. Pracoviště: Procorn bac s.r.o.- provozovna, Škroupovo náměstí, č.p. 28, 539 57 Včelákov. Informace: Marie Sýkorová, +420 469 344 210.

Ilustrační foto.

ERA-PACK si pojistil první místo po základní části

Sbor dobrovolných hasičů z Blatna se veselil na maškarním plese
18

Sbor dobrovolných hasičů z Blatna se veselil na maškarním plese

Pavel Roško se zaměří na fenomén UFO

Chrudim – Je fenomén UFO (Neidentifikovatelné létající objekty) skutečný? Existují mimozemšťané? Pro Pavla Roška, který se věnuje fotografování tohoto fenoménu už mnoho let, rozhodně ano.

Ledecká je olympijskou legendou. Získala druhé zlato, po lyžích i na snowboardu

/FOTOGALERIE/ Ester Ledecká, 22letá česká reprezentantka, získala na zimních hrách v Pchjongčchangu své druhé zlato. Po šokujícím prvním místu ze super-G pro ni byla zlatá i druhá jihokorejská sobota. V paralelním obřím slalomu snowboardistek s přehledem porazila všechny své soupeřky a zařadila se mezi české olympijské legendy Věru Čáslavskou nebo Emila Zátopka.

Znavený dvouletý dveřník, fet za volantem a soutěž střihačů vína: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. února 2018.

Tašky pomohou v třídění odpadu

Hlinsko – Město bude i letos občanům rozdávat speciální tašky na tříděný odpad, lidé si je mohou vyzvednout na podatelně úřadu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT