V celkovém součtu však vybavení pro nadcházející školní rok vyjde na nemalý obnos. A jelikož každý rok chtějí učitelé podobné sešity, není tedy příliš obtížné odhadnout, co nakoupit.

Právě v tomto období nabízejí různé hypermarkety řadu slev na školní potřeby. V některých obchodech se slevy pohybují dokonce v rozmezí dvaceti až padesáti procent. Za nákup tedy můžeme ušetřit až polovinu částky.

S Deníkem jsme se zašli podívat do dvou chrudimských hypermarketů, Tesco a Albert. Zjistili jsme, že oba obchody nabízí produkty za podobné ceny. Tak například sadu tří tužek koupíme v obou obchodech za shodnou cenu necelých patnácti korun. Stejně tak i „fixky“ a nůžky nás budou stát v Albertu a Tescu stejný obnos. Nutno však dodat, že část zboží může být „více značková“, jiná „méně značková“. Od toho se pak také odvíjí jeho cena.

Ve velkých obchodech dnes již najdeme mnoho druhů pomůcek a školních potřeb, i tak ale spatříme znatelný rozdíl oproti klasickým papírnictvím, kde je škála nabízených produktů mnohem větší. Ceny v takových obchodech mohou být o něco vyšší, není to však pravidlem. Pokud si ale budoucí prvňáček nebo třeba zkušený páťák budou chtít vybrat sešit s potiskem sportovního auta či nejnovějším filmovým hitem, vždy musejí počítat s tím, že si za takový produkt budou muset připlatit.

Petr Jeníček